30.7.2009

Za zeleným stolom už aj dievčatá

Stolný tenis má v Starej Ľubovni, zdá sa, o budúcnosť postarané. Popri takých hráčoch, ako sú Ondrej Haky st. či Jaroslav Pavlík, totiž rastú viaceré nádeje, ktoré dali o sebe vedieť už minulú sezónu.
Pravdepodobne najvýraznejší úspech dosiahli v máji t.r. dorastenci Slobytermie. Tí najskôr suverénne vyhrali druhú ligu a neskôr nenašli premožiteľa ani v kvalifikácii o postup do extraligy. „Po výhrach nad Žilinou 8:2, Topoľčanmi 7:3 a remíze s Holíčom sme napokon skončili na prvom mieste. Po prvýkrát tak bude mať Stará Ľubovňa zastúpenie v najvyššej stolnotenisovej lige Slovenska,“ podotkol na margo historického úspechu Ondrej Haky st.
Keďže pôjde, podľa jeho slov, o veľmi náročnú súťaž, v ktorej hrá celá domáca špička, iný cieľ ako záchranu si on sám ani nekladie. Na to bude musieť štvorica Emanuel Horvát, Marek, Patrik a Ondrej Haky skončiť do desiateho miesta z dvanástich.
Víťazom I. ligy sa stalo i družstvo starších žiakov, ktoré však už v ďalšom priebehu také šťastie nemalo. Na majstrovstvách Slovenska družstiev totiž za účasti ôsmich tímov skončilo na piatom mieste. „Vzhľadom na vývoj turnaja to považujem trochu za smolu. Ale už to, že sme sa tam vôbec dostali, je úspech,“ podotkol vedúci Slobytermie. Jeho mierne sklamanie pritom vychádza z faktu, že v základnej skupine Staroľubovňania prehrali s neskorším víťazom (Topoľčanmi) najtesnejším možným rozdielom 2:3, keď im k víťazstvu doslova chýbali len loptičky. „Na medailu sme mali, no opustilo nás športové šťastie,“ dodal ešte O. Haky st.
Sezóna 2009/10 by však pre tunajší stolný tenis mala byť historická aj z iného dôvodu. Práve v nej totiž plánuje Slobytermia po prvýkrát postaviť družstvo mladších žiačok, ktoré v krajskej súťaži povedie Anton Jeleň st.