30.10.2007

Z veteránov vyhral Smoroň

200710301718340.duatlon_00

V Lesnici sa uskutočnil XI. ročník Pieninského horského duatlonu. Organizátorom podujatia boli HC Vysoké Tatry, Obecný úrad v Lesnici, MÚ v Szczawnici a Chata Pieniny. Pretekárov, ale aj organizátorov zaskočilo nepriaznivé počasie, ktoré sa podpísalo aj pod samotnú účasť.
Súťažilo sa v behu na
10,5 km v horskom teréne a v jazde na bicykli na 32,5 km. Medzi účastníkmi nechýbal ani Ladislav Smoroň, ktorý má za sebou tohto roku už tri veľké maratóny – Paríž, Vyšehradský a MMM v Košiciach. „Na duatlone som štartoval po prvýkrát. Počasie sa zachovalo dosť macošsky. Dážď so snehom a rozbahnený terén kládli vysoké nároky na kondíciu pretekárov hlavne v jazde na bicykli. Mal som asi päť pádov a bol som rád, že som došiel zdravý do cieľa,“ opísal L. Smoroň, ktorý s výsledným  časom 3 hodiny a 38 minút obsadil prvé miesto v kategórii veteránov.