11.4.2008

Víťazstvo mu ušlo iba o vlások

V poľskej Lodži sa skončil 4. ročník HARASUTO EUROPE CUP-CENTRAL EUROPEAN LEAGUE v karate. Na tomto  medzinárodnom turnaji okrem domácich Poliakov, Čechov, Angličanov, Belgičanov, Rusov a Ukrajincov nechýbala ani slovenská reprezentácia, v rámci ktorej sa predstavili aj pretekári ŠKM Stará Ľubovňa pod vedením reprezentačných trénerov Františka Kretoviča a Petra Bozogáňa.
Do slovenskej výpravy bola nominovaná Zuzana Bukovinová, Štefan Foľvarský, Tibor Bednarčík a Roman Vorobeľ. Škoda, že pre zdravotné problémy nemohli s reprezentáciou vycestovať do Poľska Tibor Bednarčík a Roman Vorobeľ, ktorí mali Slovensko reprezentovať v kategórii mladších dorastencov.
Darilo sa Z. Bukovinovej, ktorá obsadila v kategórii kumite  (mladšie dorastenky 14-15-ročné nad 54 kg) po troch víťazstvách vynikajúce 4. miesto. Prehrala až v boji o medailu. Trochu smoly mal Š. Foľvarský (kat. starší dorastenci 16 -17- roční do 65 kg), keď vypadol po tesnej prehre v prvom kole.

Aj na 2. kole Slovenského pohára detí mladších a starších žiakov pod organizačnou taktovkou Slovenského zväzu karate v Žiline sa predstavila trojica pretekárov ŠKM Stará Ľubovňa. V kategórii kata deti - dievčatá  Natália Timaníková vypadla v 1. kole po prehre 1:2. Ostatní pretekári sa zapojili do športového zápasu kumite. V kategórii starších žiakov nad 50 kg sa nepodarilo Adamovi Vorobeľovi prebojovať do 2. kola, a tak sa so súťažou rozlúčil už v prvom kole.
Vynikajúci výkon predviedol iba 9-ročný Peter Foľvarský (na fotografii), ktorý súťažil s mladšími žiakmi 10-11-ročnými do 30 kg. Ten sa po dvoch suverénnych víťazstvách prebojoval do finále. V riadnom čase skončil zápas 0:0 a keď ani v predĺžení pretekári nebodovali, rozhodcovia vlajkami rozhodli o víťazstve súpera. Peter Foľvarský tak obsadil 2. miesto v Slovenskom pohári mladších žiakov do 30 kg.