21.5.2018

Víťazné trofeje Partnerstva 2018 sú rozdané

XIV. ročník Medzinárodných športových súťaží mládeže partnerských miest nazývaný aj ako Partnerstvo bol v sobotu, 19. mája 2018 v Kine Tatra oficiálne ukončený slávnostným vyhlásením výsledkov. Odovzdaním medailí, diplomov a pohárov z rúk primátora mesta, Ľuboša Tomka a riaditeľa pretekov, Františka Solára tak boli ocenení víťazi jednotlivých športových disciplín, a to dievčatá a chlapci súťažiaci v loptových hrách (volejbal, basketbal, malý futbal) i v jednotlivých kategóriách ľahkej atletiky (beh na 60, 800 a 1 000 metrov, štafeta 4 x 60 metrov, skok do diaľky, vrh guľou, hod kriketovou loptičkou). V rámci celkového vyhodnotenia sa určilo aj umiestnenie partnerských miest. Prvé miesto získala Stará Ľubovňa, ktorej mladí reprezentanti dominovali vo väčšine športových disciplín. Súčasťou záverečného ceremoniálu bolo tiež odovzdanie štafetového kolíka ďalšiemu z partnerských miest, Partnerstvo 2019 tak usporiada poľský Połaniec.

Celkové výsledky Partnerstva 2018 sú dostupné tu.

Publikované: 21.5.2018 | Aktualizácia: 21.5.2018 | Zobrazené: 865