8.1.2009

Vianočný kráľ šachu

Christopher Repka  - to je meno víťaza, ktorý sa po 17. decembri 2008 môže pokojne hrdiť titulom Kráľ šachu. Okrem neho bojovali o titul aj víťazi jednotlivých kategórií Eduard Batmendijn a Barbora Barlíková, ktorí taktiež suverénne dominovali vo Vianočnom turnaji.
Počas školského roka centrum voľného času organizuje viacero turnajov v oblasti šachu, ktoré sú väčšinou obmedzené počtom účastníkov s postupom na krajské súťaže. A tak tí, ktorí ešte nedosahujú požadovanú výkonnosť, sa na nich málokedy dostanú. Tento turnaj však bol pre všetkých, ktorí majú záujem o túto kráľovskú hru, aby prišli a ukázali, čo je v nich. Turnaj prebiehal praktickým šachom 2 x 10 minút. O titul bojovalo 36 súťažiacich v kategórii mladších žiakov, starších žiakov a v kategórii dievčat.  Nad správnym priebehom súťaže dozeral hlavný rozhodca Dušan Šesták a rozhodcovia  Jozef Smetana a Juraj Berila.

Každý zo súťažiacich sa snažil podať mimoriadne zodpovedný výkon. Vo vzájomných zápasoch bolo cítiť napätie a súťažiaci poučení z chýb z predchádzajúcich kôl boli  ešte viac sústredení, veď išlo o titul Kráľ.
V kategórii dievčat bola najväčším prekvapením Barbora Barlíková, ktorej sa podarilo zdolať svoju najväčšiu súperku Máriu Bartkovskú, a tak sa po viacerých turnajoch prebojovala na prvú priečku a oproti minulému ročníku postúpila o dve priečky. Medzi ocenenými bol aj najmladší účastník 8-ročný Richard Mačaj z Plavnice.
Mladší žiaci: 1. Christopher Repka (ZŠ na Komenského ul.), 2. Jakub Kontra, 3. Radovan Hurtuk (obaja ZŠ Plavnica).
Starší žiaci: l. Eduard Batmendijn (ZŠ sv. Cyrila a Metoda),  2. Matej Nemergut (ZŠ Za vodou), 3. Šimon Vančo (ZŠ Plavnica)
Dievčatá: l. Barbora Barlíková (ZŠ Za vodou), 2. Mária Bartkovská, 3. Ivana Gondeková (obe ZŠ Veľký Lipník)