13.1.2010

V konkurencii 54 klubov Slovenska

201001181710500.dsc01343

Vyvrcholením súťažného roku 2009 pre kadetov a juniorov na domácej scéne boli Majstrovstvá Slovenska (M-SR). Konali sa 12. decembra za účasti 259 pretekárov z 54 klubov z celého Slovenska.
Do Popradu vycestovalo aj sedem pretekárov ŠKM Stará Ľubovňa, ktorí si postup vybojovali v Slovenskom pohári a Majstrovstvách Tatranskej únie karate. Hneď pri oficiálnom otvorení M- SR boli odovzdané poháre celkovým víťazom Slovenského pohára za rok 2009. Zaradili sa medzi nich aj bratia Vorobeľovci. V kategórii kumite - dorastenci nad 70 kg sa celkovým víťazom SP stal nedávny účastník Majstrovstiev sveta v Maroku Adam Vorobeľ (na fotografii vpravo) a pohár pre celkového víťaza SP v kategórii kumite – juniori do 76 kg prevzal jeho brat Roman Vorobeľ (uprostred).
M-SR potom pokračovali kategóriou súborného cvičenia – kata, kde za ŠKM Stará Ľubovňa nastúpila medzi kadetkami Stanislava Ochotnická, ktorá obsadila výborné 4. miesto. Po ukončení kata nasledovala súťaž v športovom zápase kumite. Na tatami sa predstavili všetci pretekári ŠKM so striedavými výsledkami. Najlepšie výkony podal Adam Vorobeľ  v kategórii kadetov nad 70 kg, ktorý porazil všetkých súperov a stal sa majstrom Slovenska. Druhú medailu pre klub vybojoval Samo Truska (na fotografii vľavo) v kategórii kadetov do 52 kg za 3. miesto. Blízko k stupienku pre víťazov mali aj Jakub Kaleta a Stanislava Ochotnická, ktorí svoj boj o medailu prehrali a skončili štvrtí. Pre reprezentanta SR Adama Vorobeľa je prvenstvo z M-SR stupienkom k nominácii na ME v karate, ktoré sa uskutočnia začiatkom februára 2010 v Tureckom Izmire.