9.7.2009

Úspech na Európskom pohári

V sobotu 20. júna hostila Športová hala na Pasienkoch v Bratislave 531 karatistov z 90 klubov deviatich štátov Európy, ktorí sa zúčastnili 13. ročníka Európskeho pohára mládeže v karate, zaradeného do stredoeurópskej ligy. Súťaž mala výborné obsadenie, nakoľko bola aj nominačnou pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta, ktoré sa uskutočnia v novembri v Maroku.
Š
portový klub mesta – Karate klub Stará Ľubovňa reprezentovala v Bratislave trojica pretekárov, ktorá si počínala veľmi úspešne, pretože sa všetci postavili na stupne pre víťazov. Ako prvý sa v súťaži predstavil Peter Foľvarský v kategórii kumite mladších žiakov do 35 kg. Spomedzi 24 pretekárov si vybojoval pekné 3. miesto. V kategórii juniorky do 59 kg ho napodobnila Zuzana Bukovinová, ktorá obsadila rovnako 3. miesto. Ostatný náš pretekár Roman Vorobeľ (na fotografii druhý zľava) nastúpil v kategórii juniorov do 76 kg. Ten si v prvom kole poradil s lotyšským reprezentantom, v druhom kole porazil Chorváta, v semifinále zvíťazil nad úradujúcim majstrom Slovenska, vo finále po predĺžení zdolal Čecha Kubinu (vľavo) a stal sa víťazom Európskeho pohára.
Súčasťou 13. ročníka Európskeho pohára v karate bolo aj slávnostné odovzdanie pohárov celkovým víťazom Slovenského pohára v kategórii detí a žiakov. V kategórii kumite detí – dievčatá do 25 kg si ho prevzala pretekárka ŠKM Stará Ľubovňa Natália Timaníková. Naša maličká výprava sa v celkovom hodnotení umiestnila na 19. – 21. mieste. V závere súťažnej sezóny 2008/2009 je to ďalší historický úspech v rámci Európy.