31.5.2013

Úspech mladých karatistov

Dňa 18. mája 2013 sa v Prievidzi konali Majstrovstvá Slovenskej republiky detí, žiakov a mladšieho dorastu v karate. Súťaže sa zúčastnilo 588 pretekárov zo 60 klubov z celého Slovenska.

Medzi najlepšími karatistami Slovenska vo veku 5-13 rokov sa predstavili aj 18 pretekári ŠKM-KK Stará Ľubovňa, ktorí si účasť na najvyššom národnom podujatí vybojovali v Slovenskom pohári a Majstrovstvách Tatranskej únie karate. Pôvodne malo na majstrovstvách štartovať 22 pretekárov nášho klubu, ale pre nemoc a zranenia sa súťaže zúčastnilo už spomenuté množstvo našich mladých karatistov.

Majstrovstvá SR sa začali súťažou súborného cvičenia kata, kde sa predstavil jediný zástupca nášho klubu Denis Kralevič v kategórii chlapcov 5-7 rokov, ktorý zaplatil nováčikovskú daň, keď súťaž opustil po prvom kole. Potom nasledovalo slávnostné otvorenie Majstrovstiev SR a vyhodnotenie celkových víťazov Slovenského pohára 2012/2013. Celkovým víťazom slovenského pohára v kategórii kumite chlapcov 5-7 rokov do 20 kg sa stal Bruno Kollár. Všetci pretekári sa predstavili v športovom zápase kumite. Fantastický výkon podal Adam Krafčík, ktorý v kategórii chlapcov do 28 kg svojim súperom nedal šancu a stal sa majstrom Slovenska. Druhú medailu pridala po výbornom výkone Zuzana Kaletová, ktorá štartovala medzi mladšími dorastenkami do 45 kg kde si vybojovala 3. miesto. Blízko k stupni víťazov mali aj Viera Kaletová, Diana Juráková, Filip Bucko a Bruno Kollár, ktorí v repasáži prehrali svoje zápasy o medailu.

Publikované: 31.5.2013 | Zobrazené: 651