16.3.2009

Stredoeurópska liga v karate

Slovenská reprezentácia v karate vycestovala do poľskej Lodže na Stredoeurópsku ligu HARASUTO-CUP. Tá sa uskutočnila v dňoch 28. februára až 1. marca a zúčastnilo sa jej 750 karatistov z Poľska, Česka, Ukrajiny, Maďarska, Grécka, Iránu, Belgicka, Nemecka, Dánska, Lotyšska, Ruska a Slovenska.
Našu krajinu reprezentovali aj dvaja pretekári ŠKM Stará Ľubovňa, nakoľko z trojice nominovaných pre chorobu vypadol Adam Vorobeľ. Ako prvý sa v sobotu v drese Slovenska predstavil Roman Vorobeľ (na fotografii drzhý sprava) v kategórii juniorov do 76 kg a družstve juniorov SR. Viac sa mu darilo v individuálnej disciplíne, kde si spomedzi 22 pretekárov vybojoval 3. miesto, keď prehral iba jeden zápas s Poliakom Barańskim. V súťaži družstiev skončili naši juniori na 4. mieste.
Nedeľa bola vyhradená pre mladšie kategórie. Na tatami bojovali žiaci a kadeti. V kategórii kadetky nad 54 kg do bojov v Slovenských farbách zasiahla Zuzana Bukovinová, ktorá napodobnila svojho klubového kolegu a z 28 pretekárok obsadila 3. miesto. Predstavila sa aj v družstve Slovenska „B“, kde si k bronzovej medaile pribalila ešte cennejšiu striebornú za 2. miesto. Z poľskej Lodže si tak dvojica pretekárov ŠKM domov doniesla 3 medaily, čo je ďalší úspech pretekárov 80 členskej základne karatistov Starej Ľubovne.