10.12.2007

Spod vysokých sietí

1. liga juniori: VKM Stará Ľubovňa - VK Chemes Humenné 3:0 (23,23,22) a 0:3 (-19,-16,-20).
Družstvo juniorov privítalo prvé mužstvo v tabuľke VK Chemes Humenné. V prvom zápase začali lepšie domáci, ktorí vyhrali prvé dva sety vďaka lepšie zvládnutej koncovke setov. V treťom sete za stavu 24:21 pre domácich sa zranil nahrávač M. Senko, ktorý pri blokovaní utrpel zlomeninu prsta. S veľkými bolesťami a sebazaprením odohral ešte dve lopty, ktoré znamenali víťazstvo v prvom zápase 3:0. Druhý zápas s oslabením o post nahrávača, psychicky narušené družstvo domácich už nedokázalo zopakovať výkon z prvého zápasu a podľahlo hosťom 0:3.

kadeti: VKM Stará Ľubovňa -VK Chemes Humenné 1:3 (-22,22,-18,-22) a 2:3 (22,-18,24,-17,-10).
Oslabené družstvo kadetov o prvého nahrávača M. Senka začalo prvý zápas len so 14-ročným nahrávačom M. Kasperkevičom, ktorý sa zhostil svojej nahrávačskej úlohy v rámci svojej výkonnosti dobre. V prvom zápase domáci zohrali veľmi vyrovnanú hru s lepším koncom pre hostí, ktorí vďaka lepšej útočnej hre vyhrali prvý zápas 3:1. Druhý zápas bol vyrovnanejší, kde po štyroch setoch bol stav 2:2 a rozhodovalo sa v piatom sete. Ten bol vyrovnaný až do stavu 9:9. Potom sa hosťom podarilo dobrým podaním J. Hriňáka (býv. hráč VKM SL ), trojbodový náskok. Ten bol rozhodujúci a
hostia zvíťazili v druhom zápase 3:2.