28.3.2008

Rozhodovali celoštátne a krajské úspechy

200803271247150.3_sportovec_dsc0757_copy

Z viac než 50-tich nominácií na športovca roka musela vyberať komisia pre šport pri tunajšom MsÚ. Na ocenenie naj-reprezentant Mesta si však mohli nárokovať iba tí, ktorí splnili základné kritérium - umiestnenie do 3. miesta v republikových, príp. krajských súťažiach.
To sa napokon podarilo ôsmim z nich - Andrejovi Hlinkovi ml., Ladislavovi Korschovi a Jozefovi Strakovi (všetci kulturistika), fitnesákovi Tomášovi Pichnarčíkovi, Tiborovi Bednarčíkovi a Zuzane Bukovinovej (karate), Ivanovi Saloňovi (cyklokros) a zápasníkovi Vladimírovi Filičkovi.
Aj keď, ako podotkol predseda komisie Milan Sivuľka, každý športový úspech je úspech, medzi tie najlepšie patria určite výkony kulturistov. Tí totiž, ako naposledy Andrej Hlinka ml., siahajú po medailách nielen na slovenských, ale aj svetových podujatiach.
Text (mv), foto (M. Petrilák)

Najúspešnejší športovec mesta Stará Ľubovňa za rok 2007

TIBOR BEDNARČÍK
D
lhoročný člen ŠKM Stará Ľubovňa a reprezentant Slovenskej republiky v karate, kat. mladší dorastenci do 60 kg. Najvýraznejšie úspechy: 3. miesto na GISHIN CUPE, 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska v Košiciach a bronz na Európskom pohári mládeže v Bratislave. Tréner: František Vorobeľ.

ZUZANA BUKOVINOVÁ
Členka ŠKM Stará Ľubovňa, ktorá svoje víťazstvá v karate získava dravosťou, dynamikou a výbornou technikou podrážania. V hodnotenom období bola zaradená do reprezentácie Slovenska v kategórii kumite mladších dorasteniek nad 60 kg. Jej úspechy: 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska v Sabinove, víťazstvá v regionálnej lige a v košickom GISHIN CUPE, 2. miesto v Revúckom pohári, bronz na Slovenskom pohári v Trnave či  Popradskom pohári. Tréner: František Vorobeľ.

VLADIMÍR FILIČKO
Zápasník, ktorý minulý rok získal titul majstra Slovenska v zápasení gréckorímskym štýlom a 3. miesto vo voľnom štýle. Všetko v hmotnostnej kategórii do 96 kg. Tréner: Michal Turkyňák a Ján Plavčan.

IVAN SALOŇ
Dlhoročný reprezentant mesta v cyklistike, v ostatnom čase najmä v cyklokrose. Jeho najväčším úspechom v roku 2007 je celkové prvenstvo v cyklokrose, kat. MASTERS, kde z deviatich kôl, šesťkrát zvíťazil. Z jeho ďalších úspechov: 1. miesto v kategórii MASTERS A – Slovenské Pyreneje, v rožňavskej cyklistickej lige, v pretekoch Okolo Bardejova či O pohár starostu obce Litmanová.

LADISLAV KORSCH
V hodnotenom roku vybojoval 2. miesto na majstrovstvách Slovenska v klasickej kulturistike do 178 cm a 8. miesto na Majstrovstvách Európy v Baku. Tréner: Andrej Hlinka.

TOMÁŠ PICHNARČÍK
Zásluhou všestrannej prípravy zvláda aj náročné gymnastické prvky, čo mu pomohlo k zisku bronzovej medaily na Majstrovstvách Slovenska vo fitness mužov v Bratislave. Tréner: Andrej Hlinka.

JOZEF STRAKA
Kulturista, ktorý sa svojmu športu venuje aj napriek častým zdravotným problémom. V hodnotenom roku získal striebro na majstrovstvách Slovenska dorastencov v Prešove a 5. miesto na majstrovstvách Slovenska juniorov v klasickej kulturistike. Tréner: Andrej Hlinka.

ANDREJ HLINKA
Skúsený pretekár, ktorý sa v minulom roku stal majstrom Slovenska v klasickej kulturistike a bronzovým medailistom na majstrovstvách sveta v španielskom Platja d´Aro. Tréner: Andrej Hlinka.

Kolektívy roku 2007

Mladé ženy basketbalového oddielu ŠKM Stará Ľubovňa
Úspešné reprezentantky v jedinom kolektívnom športe žien v Starej Ľubovni. Po účinkovaní v lige junioriek a kadetiek si tento kolektív pre sezónu 2008/2009 opätovne vybojoval účasť v I. lige žien s celoslovenskou pôsobnosťou.

Športový klub POWER FACTORY Stará Ľubovňa
V rámci Slovenskej asociácie kulturistiky, fitness a silového trojboja sa klub zo 123 zaregistrovaných oddielov a klubov umiestnil v slovenskej lige na 2. mieste. Rovnako druhý skončil aj v súťaži fitness detí. Najvýraznejšie individuálne výsledky: bronz Andreja Hlinku ml. na majstrovstvách sveta v klasickej kulturistike, 7. miesto Dominiky Janoščíkovej na majstrovstvách sveta junioriek vo fitness a 8. miesto Ladislava Korscha na majstrovstvách Európy v klasickej kulturistike.

Turistický oddiel mladých pri ZŠ na Komenského ul. v Starej Ľubovni
Mladí turisti získali na majstrovstvách Slovenska v turistickej zdatnosti päť zlatých a päť strieborných medailí. Rovnako úspešne si počínali aj v rámci pretekov Slovenského pohára, kde v minulom roku získali celkové prvenstvo.

Družstvo staršieho dorastu JUNOŠPORT Stará Ľubovňa
Víťazi jesennej časti II. dorasteneckej ligy vo futbale.

Družstvo starších žiakov VKM Stará Ľubovňa
Volejbalisti, ktorí aj v roku 2007 pokračovali v získaní cenných skalpov súperov na majstrovstvách Slovenska v jeho letnom pokračovaní – Slovenskom pohári. Na republikovom podujatí v Komárne získali druhé miesto, v Slovenskom pohári v Mošoviach suverénne zvíťazili.

Talent roku 2007

JAKUB ŠIPOŠ
Mladý tenista, ktorý vo svojej kategórii dokáže držať krok so slovenskou špičkou. Úspechy: dvakrát bronz z majstrovstiev Slovenska v štvorhre, víťaz celoslovenských turnajov. Vo výkonnostnom rebríčku mu za minulý rok patrí siedme miesto. V súčasnom období trénuje v tenisovej akadémii v Prešove pod vedením Jozefa Marasa. Do tenisovej abecedy ho zaúčali Igor Fabián a Vladimír Gerhart.

NATÁLIA TIMANÍKOVÁ
Členka Športového klubu mesta, oddielu karate. V roku 2007 súťažila v kategórii súborné cvičenia – kata. Na majstrovstvách Tatranskej únie v karate získala 1. miesto, v Slovenskom pohári detí a žiakov v Prešove skončila tretia. Tréner: František Vorobeľ.

LUKÁŠ AFTANAS
Pravý záložník futbalového klubu Junošport, ktorý štartuje v I. lige mladších žiakov. Tréner: Karol Kačmarčík.

DÁVID FECKO
Blokár v družstve kadetov a juniorov VKM Stará Ľubovňa. Veľký bojovník. Tréner: Ján Senko.

EVA FILIČKOVÁ
Vekom mladšia žiačka, pivotka basketbalového oddielu ŠKM Stará Ľubovňa (kat. staršie žiačky). Členka výberu Centra olympijských nádejí pre perspektívnu reprezentáciu Slovenska. Tréner: Jozef Jenčo.

DÁVID KYŠEĽA
Ľavý útočník družstva mladších žiakov Junošportu štartujúceho v I. lige. Vodcovský typ, ktorý dokáže vytvárať víťaznú bojovú atmosféru. Tréner: Karol Kačmarčík.

Čestné uznanie za rok 2007

MICHAL PYDA
Kapitán futbalistov Junošport Stará Ľubovňa. Tréner: Karol Kačmarčík a Marián Jarabinský.

EMANUEL HORVÁT
Športovec s výbušnou povahou, čo sa prejavuje v jeho rýchlej útočnej topspinovej hre. V súčasnosti navštevuje Športové gymnázium v Košiciach. Z jeho úspechov: 3. miesto na majstrovstvách Slovenska v zmiešanej štvorhre, víťaz krajských majstrovstiev, 5. miesto v celoslovenskom rebríčku. Tréner: Andrej Dzielinský.

MAROŠ PYDA
Perspektívny futbalista hrajúci na poste stredného záložníka. Člen  tímu Junošport, ktorý účinkuje v  III. lige staršieho dorastu. Tréner: Marián Jarabinský.

MARIÁN BRONEK
Podkošový hráč a spoluzakladateľ basketbalového družstva mužov, ktoré účinkuje v druhej lige. Tréner: Ján Obercián.

MÁRIA RUŽÍKOVÁ
Juniorka reprezentujúca basketbalový oddiel ŠKM Stará Ľubovňa v súťaži mladých žien. Hráva na poste rozohrávačky prípadne krídla. Tréner: Ján Bronek.

MATEJ SENKO
Kapitán volejbalového družstva starších žiakov, ktoré v roku 2007 získalo strieborné medaily na majstrovstvách Slovenska v Komárne a zlaté medaily v Slovenskom pohári v Mošovciach. Tréner: Ján Senko.