20.1.2008

Rozhodlo sa až na konci

V susedskom derby privítalo druholigové družstvo mužov na domácej palubovke súpera zo Sabinova. Priebeh stretnutia sa od začiatku vyvíjal nepriaznivo pre domácich hráčov, keď prvú štvrtinu prehrali o 6 bodov a polčas o 11 bodov. Tretia štvrtina bola vcelku vyrovnaná a naši hráči ju vyhrali o 1 bod. Tento nepriaznivý stav trval až do 35. min., keď domáce družstvo stále prehrávalo rozdielom 10 bodov. Zlepšenou hrou v obrane a zvýšenou bojovnosťou v závere 4. štvrtiny sa podarilo v 38. min. domácim vyrovnať nepriaznivý stav na 68:68. V oddychovom čase 1,20 min. pred koncom stretnutia sa družstvo skonsolidovalo a za búrlivej podpory viac ako 100 divákov strhli domáci hráči 3 košmi v záverečných sekundách nepriaznivo sa vyvíjajúce stretnutie vo svoj prospech.
ŠKM Stará Ľubovňa – BK Sabinov 74:68 (30:41). Štvrtiny: 19:25, 11:16, 18:17, 26:10. Zostava a body: Bronek 25, Pavlovič 17, Mojcher 13, Uhričík 10, Obercian st. 6, Sekelský 2, Obercian ml. 1, Šmigeľ, Pitoňák, L. Sekelský.