9.9.2007

Prvoligista to vôbec nemá ľahké

Po nevydarenom úvode (2 prehry, 1 výhra) futbalistov MFK Goral Stará Ľubovňa v I. lige bola pozornosť fanúšikov sústredená na ich ďalšie vystúpenia.

Nešťastná jedenástka
V 4. kole hostili futbalisti spod hradu Ľubovňa favorizovaný Tatran Prešov. Zeleno-bieli rolu favorita potvrdili. Hrali umne a bez väčších problémov sa dostávali do gólových šancí. Domácich rýchly gól Tatrana v úvode zaskočil. Gorali sa o niekoľko minút dostali do gólovej príležitosti Dlugošom, no hosťujúci gólman Buchta nepochybil.
V II. polčase už dominovali na ihrisku hráči Prešova. Hrali s prehľadom a ťažili predovšetkým zo štandardiek. Gorali doplatili na prísny pokutový kop, ktorý premenil hosťujúci Kobylik. Hneď na to skóroval po hrubej chybe R. Pavlišina Belejik a o výsledku bolo rozhodnuté. Prešovčania zavŕšili svoje štvorgólové víťazstvo v závere znovu po štandardnej situácii z rohu. Hráči MFK sa v závere snažili aspoň o čestný úspech, no obrana hostí im to neumožnila.
Gorali pykali za hrubé chyby brankára Bičuša i obrany aj v Podbrezovej. Aj v tomto zápase sa o výsledku rozhodovalo už v prvej desaťminútovke, keď mužstvo MFK Goral neustálo úvodný tlak domácich a zbytočne inkasovalo. Zvrátiť nepriaznivý stav proti tak skúsenému súperovi bolo veľmi ťažké. Útočná formácia hostí bola aj v tomto zápase bezmocná a je len šťastím, že hostitelia nepremenili celú radu gólových príležitostí hlavne v I. polčase, inak by sa zápas skončil debaklom Goralov.
Slová kormidelníka Petra Drobňáka boli po zápase výstižné. „Inkasovali sme po hrubých chybách. Podbrezová bola v I. polčase jednoznačne lepším mužstvom, my sme zle bránili a v útočnej fáze sme boli bezzubí...“ Víťazstvo 3:0 pre mužstvo Podbrezovej bolo teda zaslúžené.

Konečne víťazne
Staroľubovnianski diváci s napätím očakávali vystúpenie svojho mužstva proti rezerve Košíc, ktorá mala na vedúcu Šaľu len trojbodovú stratu. Hostia si pripísali v predchádzajúcom kole s Lučencom tretie víťazstvo v sérii (4:0). A tak si mnohí kládli otázku: Podarí sa favorizovaným Košičanom uspieť aj pod hradom Ľubovňa? Nepodarilo.
Gorali síce ani tentoraz neustáli začiatok zápasu a hostia sa už od úvodných minút radovali. Domáci však postupne hru vyrovnali a mali aj šance, ktoré nevyužili Čomič a Maďarik. O vyrovnanie sa postaral Čomič z pokutového kopu za faul na Solotruka. Po nerozhodnom polčase Goralom postupne ubúdali sily čo vycítili hostia, no príležitosti Gajdoša a Kováča vyšli nazmar. Bol to naopak M. Hricov, ktorý chladnokrvne zvýšil na 2:1 pre Starú Ľubovňu. Škoda hlavičky Ľ. Pagora, ktorá len tesne minula ľavú žrď hosťujúcej brány. Gorali sa však dlho z vedenia neradovali. Brankár T. Vaško a obrana zazmätkovali a pohotový Gajdoš vyrovnal na 2:2. Víťazstvo domácim zabezpečil v závere zápasu Čomič z pokutového kopu za faul. Zisk troch bodov v tabuľke má cenu zlata.
G. Farkaš, tréner Košičanov, mal síce výhrady k dvom odpískaným pokutovým kopom, no s úrovňou zápasu bol spokojný. „Hral sa tu dobrý futbal a diváci vytvorili skvelú kulisu. Potleskom oceňovali akcie obidvoch mužstiev, čo sa často nevidí... Domáci hrali veľmi dobre. Gratulujem im k víťazstvu.“ Gesto viac ako športové.

Doplatili na hrubé chyby
„Do Michaloviec sme cestovali s úmyslom dosiahnuť dobrý výsledok. Vyšiel nám aj úvod zápasu, keď P. Cicman strelil náš vedúci gól. Prišiel však v závere polčasu a s ním aj dva góly do našej siete, ktoré mužstvo vyviedli z koncepcie. Aj v tomto zápase sme doplatili na hrubé chyby v obrane, ktoré využil náš súper,“ takto hodnotil vystúpenie futbalistov Starej Ľubovne v 7. kole kormidelník Peter Drobňák.
Škoda, že Gorali neudržali priaznivý výsledok z prvej polhodiny. Zápas sa mohol v II. polčase vyvíjať úplne inak. Prehra 2:4 odsunula MFK Goral Stará Ľubovňa v tabuľke na predposledné jedenáste miesto.