7.9.2007

Prvá remíza v I. lige

Stará Ľubovňa – Humenné 3:3 (1:1)
Šesťbodový súboj súperov zo spodnej časti tabuľky začali útočnejšie domáci a už v 4. min. zahrávali rohový kop. Maďarikova presná rozohrávka našla Cicmana a ten hlavou strelil úvodný gól zápasu. Hostí gól nezlomil, práve naopak, začali postupne ožívať a byť viac futbalovejší, ale do zakončenia sa výrazne nedostávali. Až v 23. min., keď sme v strede ihriska dovolili individuálne prenikať Hrickovi, ktorý sa odhodlal vystreliť z 25 metrov a na prekvapenie lopta skončila za Vaškovým chrbtom a bolo vyrovnané. V 30. min. mohli sme skórovať znova po rohovom kope, ale Čomič z desiatich metrov vysoko prestrelil. Aj keď sme mali dobrý prechod do protiútoku, zlyhali sme vo finálnej prihrávke. Keď to nešlo prihrávkou až do kuchyne, začali sme sa pokúšať o streľbu spoza pokutového územia. Strely Čomiča, Cicmana, Majného tesne minuli Pillárovu bránu. Zvyšné minúty polčasu už obidve strany nič zaujímavé nepredviedli.
Prvopolčasový scenár sa zopakoval hneď v 49. min., keď sme zahrávali rohový kop, ktorý hostia nedokázali odvrátiť do bezpečnej  vzdialenosti. Odhlavičkovaná lopta sa dostala k Pavlišinovi, ktorý spoza šestnástky krížnou zvýšil na 2:1. V 52. min. sme zahrávali štandardku, keď sme dokázali nastreliť iba múr. Hostia išli do rýchleho protiútoku, ktorý mohol zastaviť Hricov, ale loptu odhlavičkoval iba do Rožníka. Ten sa ocitol sám za našou obranou a individuálne sa presadil proti Vaškovi, čo prinieslo znova vyrovnanie. Potom prišli minúty našich, keď v 54. min. Pavlišin nastrelil tyč. V 57. min. Čomičovu strelu hosťujúca obrana zblokovala na roh, po ktorom znova Pavlišin strelou z hranice šestnástky zvýšil na 3:2. Šťastie sa priklonilo na stranu hostí v 75. min., keď zahrávali trestný kop, ktorý im daroval rozhodca. Lapšanský nastrelil iba múr, ale na odrazenú loptu si nabehol Šimko a prudkou strelou trafil tyč. Lopta sa odrazila do chrbta brankára Vaška a skončila v našej bráne. Bolo znova vyrovnané na 3:3. Aj keď sme prestriedali a preskupili rady, vsadili všetko do útoku v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu, už sa nám to nepodarilo a preto súboj skončil deľbou bodov.
P. Drobňák: „Dnes sme nepodali taký výkon ako v predošlých domácich zápasoch, ale paradoxne sme trikrát viedli. Zápas sme však do víťazného konca nedotiahli.“
Hrali: Vaško, Gábor, Majný, Hricov, Kupec, Mižák, Čomič, Maďarik, Pagor, Cicman, Pavlišin.