14.10.2007

Premiérový basketbal

K premiérovému stretnutiu mužov v 2. lige náš kolektív vycestoval za súperom do Košíc. Kým v prvej štvrtine sme dostali súpera pod tlak a vyhrali ju o 6 bodov v ďalšom priebehu stretnutia súper z Košíc zužitkoval väčšie herné skúsenosti a kvalitnejšiu lavičku. BK Kapybary Košice – ŠKM Stará Ľubovňa 83:55 (35:30). Štvrtiny: 11:17, 24:13, 26:13, 22:12. Zostava a body: Masarovič 16, Žiak 15, Bronek 13, Billík 5, Šmigeľ 4, Obercian 2, Hurtuk, Kundrát, Sekelský.
Na svoj prvý turnaj vycestovalo do Sp. Novej Vsi aj družstvo mladých žien. V stretnutí s Rožňavou naše dievčatá zužitkovali herné skúsenosti z kadetskej ligy a presvedčivo zdolali svojho súpera rozdielom 26 bodov. SBD Juh Rožňava – ŠKM Stará Ľubovňa 51:77 (28:44). Štvrtiny: 17:21, 11:23, 11:14, 12:19. Zostava a body: D. Čarnotová 26, Štefaňáková 19, Hudecová 11, Ružíková 9, M. Čarnotová 6, Kovalčíková 2, Tyrpáková 2, Hutníková 2, Guzyová, Billíková.
V druhom stretnutí proti domácemu družstvu zo Sp. Novej Vsi sa pod výsledok podpísali domáci rozhodcovia, keď našim dievčatám nedovolili hrať svoju hru a na druhej strane domácim tolerovali až zákerné fauly, pri ktorých tiekla aj krv. ŠKBD Sp. Nová Ves – ŠKM Stará Ľubovňa 62:52 (30:34). Štvrtiny: 15:16, 15:18, 15:9, 17:9. Zostava a body: D. Čarnotová 15, Tyrpáková 12, M. Čarnotová 9, Hudecová 8, Ružíková 4, Kovalčíková 2, Štefaňáková 2, Billíková, Guzyová, Hutníková. (J.B.)