21.4.2008

Pre karatistov do 16 rokov

V Mestskej športovej hale vo Vranove nad Topľou sa 30. marca stretlo 183 pretekárov Prešovského a Košického kraja na 2. ročníku Turnaja nádejí v karate.
Súťaž prebiehala v kategóriách súborných cvičení – kata a športového zápasu – kumite. Turnaj bol zameraný na mladých karatistov do 16 rokov, medzi ktorými nechýbala ani 15-tka pretekárov ŠKM Stará Ľubovňa. Pretekári boli rozdelení podľa vyspelosti na začiatočníkov (9. – 7. kyu) a pokročilých (6. – 4. kyu). Pretekári s vyšším stupňom technickej vyspelosti (kyu) v súťaži štartovať nemohli.

Výsledky:Kata: 1. Ján Knapik (začiatočníci 13 – 15 rokov), 2. Stanislava Ochotnická (začiatočníčky 13 – 15 rokov), 3. Natália Timaníková (začiatočníčky 8 – 9 rokov). Kumite: 1. Peter Foľvarský (30 kg 8 – 9 rokov – chlapci), 1. Natália Timaníková (30 kg 8 – 9 rokov – dievčatá), 1. Radoslav Karabinoš (+55 kg 13 – 15 rokov), 3. Michal Pristaš (55 kg 13-15 rokov).
Mimoriadnu cenu od hlavného sponzora turnaja o najtechnickejšiu pretekárku spomedzi všetkých štartujúcich si domov odniesla naša pretekárka Natália Timaníková, ktorá bola len nedávno vyhlásená ako Talent roka 2007.
Okrem spomenutých pretekárov sa do bojov na tatami zapojili aj Linda Koterbová, Kristína Kormaníková, Veronika Vaščáková, Peter Ciuprik, Daniel Schneider, Samo Truska, Dávid Ščigulinský a Jakub Kaleta.Nemožno ešte nepripomenúť výkon Petra Foľvarského, ktorý vyhral svoju kategóriu, hoci v nej štartovalo 30 pretekárov.