Prvých 10 ročníkov Majstrovstiev okresu v plážovom volejbale sa konalo v Starej Ľubovni. 11. ročník – PIENINY CUP 2008 prebrala už Lesnica. V novovybudovanom centre pre plážový volejbal sa na majstrovstvách okresu 13. júla prezentovalo 9 dvojíc.
Podľa hracieho systému sa hralo v dvoch skupinách a do semifinále postupovali dve najlepšie dvojice zo skupín. Na turnaji mali premiéru mladí začínajúci plážoví volejbalisti a skúsení hráči nielen z nášho okresu.
Vo finálovom zápase zvíťazili bratia M. a J. Hriňákovci nad R. Stašákom a J. Hennelom najtesnejším rozdielom 19:17, 16:14 s celkovým skóre 2:0. V súboji o 3. miesto bola úspešnejšia svidnícko-prešovská dvojica M. Varchola – M. Sopko, ktorá v pomere 2:0 zdolala dvojicu bratov J. a P. Wallenfelsovcov.
(HL)
27.7.2008