27.11.2008

Noví majstri okresu v šachu

200811251349120.45_sach_img_2509

Centrum voľného času v spolupráci s OR SAŠŠ v  Starej  Ľubovni pripravili 11. novembra v priestoroch CVČ pre žiakov ZŠ Majstrovstvá okresu v šachu. Súperilo v nich 30 najlepších  šachistov zo ZŠ Za vodou, ZŠ v Plavnici, ZŠ na Komenského ulici, ZŠ sv. Cyrila a Metoda,  ZŠ Veľký Lipník a účasťou po prvý krát prekvapili aj žiaci zo ZŠ v  Jakubanoch.
O
kresné majstrovstvá sa odohrali v tomto roku v kategórii chlapcov aj dievčat v skupinách systémom každý s každým. Najlepší z každej skupiny postúpili do finálovej skupiny a súperili o 1. - 4. miesto a ostatní súťažiaci bojovali o umiestnenie.
V kategórii dievčat sa najviac darilo Lucii Kucovej z Veľkého Lipníka, ktorá porazila všetky súperky. Striebro poputovalo taktiež do Veľkého Lipníka a získala ho Mária Bartkovská. Barbora Barlíková zo ZŠ Za vodou sa oproti minulému roku posunula z druhej na tretiu priečku. Poradie v súťaži družstiev: l. ZŠ Veľký Lipník, 2. ZŠ Za vodou, 3. ZŠ Jakubany.
V kategórii chlapcov sa vynikajúco prezentoval Eduard Batmendijn zo ZŠ sv. Cyrila a Metoda (na fotografii vľavo), ktorý vo finále porazil Christophera Repku (vpravo) a remizoval s Matejom Nemergutom. Na druhom mieste skončil Ch. Repka zo ZŠ Komenského, bronz putoval vďaka M.  Nemergutovi do ZŠ Za vodou. Umiestnenie družstiev v kat. chlapcov: 1. Plavnica, 2. ZŠ Za vodou, 3. ZŠ sv. Cyrila a Metoda.
V kat. mladších žiakov sa v tejto kráľovskej hre najviac darilo Jakubovi Kontrovi a Zuzane Chmeliarovej zo ZŠ v Plavnici. Celkové  umiestnenie družstiev: l. ZŠ Za vodou, 2. Veľký Lipník a tretie Plavnica. Priebeh súťaže sledovala aj vicemajsterka sveta v šachu Eva Repková, ktorá v závere odovzdala víťazom ceny.
Na krajské kolo, ktoré sa uskutoční 25. novembra v Bardejove postupuje víťazné zmiešané družstvo zo ZŠ Za vodou v zložení M. Nemergut a B. Barlíková a víťazní jednotlivci E. Batmendijn a L. Kucová.