31.5.2009

Nová generácia nesklamala

Vyvrcholením súťažnej sezóny 2008/2009 v karate pre deti a žiakov boli 16. mája Majstrovstvá Slovenska (M-SR). V Košiciach sa tam stretlo celkom 422 pretekárov z 57-tich klubov SR.
Oddiel karate ŠKM Stará Ľubovňa na týchto majstrovstvách zastupovalo 12 pretekárov, ktorí si postup vybojovali z Majstrovstiev Tatranskej únie karate alebo Slovenského pohára. Skoro polovica pretekárov bola na celonárodnej súťaži iba po prvýkrát, no vo výbornej konkurencii sa nestratili. Prvú „veľkú“ medailu si vybojovala 9-ročná Simona Tomková, ktorá v kategórii kumite deti - dievčatá do 35 kg obsadila 3. miesto.
Ďalšími, ktorí ju nasledovali boli Dominik Imrich v kategórii mladších žiakov do 30 kg a Peter Foľvarský - mladší žiaci do 35 kg, ktorí obsadili rovnako bronzovú pozíciu. Pochváliť treba hlavne výkon Samuela Ščurku, ktorý prehral až svoj súboj o medailu. Ani ďalším dvom dievčatám ŠKM Natálii Timaníkovej a Dominike Grešovej šťastie neprialo a museli sa v boji o bronz skloniť pred svojimi súperkami. Tri medaile z M-SR sú úspechom pre novú začínajúcu generáciu karatistov v Starej Ľubovni.