19.9.2007

Nepomohli ani nové tváre

LAFC Lučenec – MFK GORAL Stará Ľubovňa 4:0 (1:0)
Úzky káder mužstva spod hradu Ľubovňa postihla maródka a pridali sa zranenia, čo donútilo vedenie klubu na rýchle doplnenie kádra novými hráčmi. Tým sa však premiéra v ľubovnianskych farbách nevydarila.
Domáci sa hneď od úvodného hvizdu do Goralov zahryzli, vytvorili si tlak a už v 2. min. nebezpečne ostreľovali ich bránu. Aj ďalšie minúty boli pre hostí, ktorí nedokázali dlhšie podržať loptu, zakombinovať a v prípade aj zaútočiť, nebezpečné. V 34. min. po centri domácich do pokutového územia došlo k nedorozumeniu Dlugoša so Štrbacom pri bránení hráča a druhý menovaný zahral rukou. Rozhodca nezaváhal a nariadil pokutový kop, ktorý Laurík premenil. Osmelenie zo strany hostí prišlo až v závere polčasu, ale bez efektu a zakončenia.
Nezachytenie úvodu druhého polčasu a zbytočná strata lopty na polovici domácich priniesla rýchly protiútok s kolmou prihrávkou, keď nevyšla ofsajdová pasca a Sláma prekonal Kobra v 47. min. Futbalovejší domáci týmto gólom získali pohodu a Staroľubovňania sa nedokázali vymaniť spod tlaku. V 60. min. zachraňoval Gábor na bránkovej čiare, keď Chovan dokázal prejsť cez Pavlišina, poskladať Kobra a vystreliť. Ďalšia zbytočná strata lopty Majným v 67. min. priniesla tretí gól, keď rýchly protiútok po krídle a krížnu prihrávku zakončoval Laurík. Nový domáci hráč na ihrisku Saini si v 78. min. od Pavlišina vypýtal faul na hranici pokutového územia a rozhodca nezaváhal s nariadením ďalšej penalty. Tú sám faulovaný premenil a stanovil tak konečné skóre na 4:0.
Tréner P. Drobňák: „Domáci vyhrali zaslúžene. Podali sme najslabší výkon.“
Hrali: Kobr - Pavlišin, Tatarevič, Gábor, Majný, Loj, Čomič, Dlugoš, Solotruk, Maďarik, Pagor. Striedali. Štrbac, Kupec.