25.5.2009

Na Pražskom maratóne

Druhú májovú nedeľu o deviatej ráno odštartoval už pätnásty Pražský medzinárodný maratón. A ten si, spolu s ďalšími troma tisíckami bežcov, nenechal ujsť ani Ladislav Šimko.
„Bola to už moja piata účasť v hlavnom meste Čiech, plných
42 km som ale absolvoval po prvýkrát. Doteraz som tam totiž bežal vždy polmaratón,“ uviedol už predseda Bežeckého klubu v Starej Ľubovni, ktorý cieľovú pásku na Staromestskom námestí nakoniec preťal na 1152. mieste (v kat. MM45 139.) Dosiahnutým časom (3:46:39 h) si síce, ako podotkol, vytvoril negatívny osobák „ale vzhľadom na tréningový výpadok a zdravotný stav som spokojný, pretože som chcel bežať pod štyri hodiny.“

Volkswagen Maraton Praha sa radí medzi 10 najlepších maratónov sveta a pre roky 2008 i 2009 bol ocenený prestížnou známkou IAAF Silver Road Race Label.
Úspešne si na inom bežeckom podujatí počínal aj ďalší člen BK Stará Ľubovňa. V ten istý deň totiž na Lomnickej 12-tke obsadil celkové šieste miesto. „Išiel som tam v rámci tréningu, takže som nečakal nejaké umiestnenie,“ nechal sa počuť Anton Hudák, ktorý však časom 46:37 vystúpil v kategórii do 50 rokov dokonca na bronzový stupienok. Tomu sa navyše pod Tatrami podarilo dosiahnuť to, čo si zaumienil – bežať kilometer pod štyri minúty. „S vystúpením vo Veľkej Lomnici som teda maximálne spokojný.“
Ďalšie preteky má za sebou aj Mária Pivovarníková zo Starej Ľubovne. Tá na 8 kilometrov dlhom Behu májovým Tulčíkom obsadila časom 0:38:27 piate miesto.