10.10.2009

Na košickom maratóne

Víťazstvom Keňana Jacoba Kipkorir Chesireho sa v nedeľu skončil 86. ročník Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach.
A medzi 5074 bežcami z 38 krajín, ktorí sa postavili na jeho štart, tradične nechýbali ani staroľubovnianski vytrvalci.

Na „kráľovskú“ trať dlhú 42 0195 m sa totiž vydal aj Peter Šaffo (3:39,50 h), Jozef Šaffo (3:42,18 h) a Ján Dic (3:50,47 h), ktorých organizátori klasifikovali na 275., 290. a 385. mieste. Na polovičnej trati sa najviac darilo Antonovi Hudákovi (1:24,12 h – 28. miesto) a Ladislavovi Šimkovi (1:24,51 – 34.). Ondrej Šlachtovský (1:43,58 h) skončil 234. a nestor bežeckého klubu v Starej Ľubovni, Ladislav Fiamčík, na 707. mieste. V kategórii korčuliarov sa v Košiciach predstavil Ladislav Smoroň a v minimaratóne (4,2 km) vekom ešte stále veľmi mladý Ľuboš Hudák. Ten sa predviedol výbornom svetle, keď medzi 1262 účastníkmi dobehol štrnásty.
Premiéru na tohtoročnom MMM absolvovali aj maratónske štafety. Čas tej staroľubovnianskej (v zložení Radoslav Zamiška, Peter Hrebík, Tomáš Gemza a Anetta Petriľáková) - 3:31,49 h bol napokon deviaty najlepší spomedzi 24 zúčastnených tímov.