16.11.2007

Muži nezvládli záver stretnutia

Družstvo mladých žien vycestovalo za súperkami do Rožňavy s cieľom odčiniť prehru v prvom turnaji proti Sp. Novej Vsi, a tak si zabezpečiť postup do finálovej skupiny. V prvom stretnutí dievčatá dokázali bez problémov zdolať družstvo z Rožňavy. V druhom, proti Sp. Novej Vsi, zónovou obranou nedovolili súperkám hrať svoju hru „jeden na jedného“ a dotiahli stretnutie bez väčších problémov do víťazného konca. Zabezpečili si tak postup do finálovej skupiny a budú hrať o celkové prvé až tretie miesto.
AT Gemtex MBK Rožňava – ŠKM Stará Ľubovňa 53:65 (25:31).
Zostava a body: D. Čarnotová 18, Hudecová 13, Guzyová 11, Ružíková 9, Štefaňáková 8, M. Čarnotová 3, Popadičová 2, Kovalčíková 11, Billíková, Pristášová.
ŠKBD Spišská Nová Ves – ŠKM Stará Ľubovňa 59:81 (35:41).
Zostava a body: D. Čarnotová 20, Štefaňáková 18, Guzyová 13, Hudecová 13. Ružíková
9, M. Čarnotová 5, Kovalčíková 3, Popadičová, Billíková, Pristášová.

Družstvo mužov privítalo doma  súpera z Prešova. Hostia pricestovali s 5-timi hráčmi z prvej ligy a prvú štvrtinu začali s obrovským nasadením a vyhrali ju rozdielom 10-tich bodov. Druhá štvrtina sa niesla v nasadení domácich hráčov, ktorí ju vyhrali rozdielom deviatich bodov. Polčas skončil rozdielom jedného bodu v prospech hostí z Prešova. V tretej a štvrtej štvrtine bola hra vyrovnaná a naši hráči nezvládli záver stretnutia, keď zahodili 5 zicerov spod koša, a tak miska váh sa naklonila na stranu hostí. Naši hráči v premiére 2. ligy zatiaľ zaznamenali dve víťazstvá a štyri prehry.
ŠKM Stará Ľubovňa – BK 99 B.I.G.O. Prešov 67:72 (38:39). Zostava a body: Bronek 24, Žiak 15, Reichwalder 12, Kňazovický 11, Šmigeľ 3, Obercian st. 2, Hurtuk, Obercian ml.

Opäť sa nedarilo starším žiačkam, ktoré prehrali vo Svite obidve stretnutia a ak chcú hrať celkové o 4. až 6. miesto, musia na domácej palubovke v najbližšom turnaji zdolať družstvo zo Svitu.
MBK Svit – ŠKM Stará Ľubovňa 55:53. Zostava a body: Brotonová 12, Michalová 9, De. Imrichová 8, Filičková 6, Do. Imrichová 6, Furtkevičová 4, Kicková 4, Waclavová 2, Konkoľová 1, Zuskinová 1, Fröhlichová.
Abovia Košice – ŠKM Stará Ľubovňa 123:29.  Zostava a body: Brotonová 7, De. Imrichová 7, Filičková 4, Michalová 4, Do. Imrichová 2, Waclavová 2, Fröhlichová, Furtkevičová, Kicková.