28.11.2011

Mesiac úspechov karatistov v kocke

201111280749140.obraz_024

23. ročník popradského pohára v karate

Počas konania majstrovstiev sveta v Malajzii, ktorých účastníkmi boli aj naši traja pretekári v zložení Jakub Kaleta, Samo Truska a Adam Vorobeľ, 15. októbra 2011 Central karate klub Poprad organizoval 23. ročník Popradského pohára, ktorý sa uskutočnil pri príležitosti 20. výročia založenia klubu.
Na tomto medzinárodnom podujatí nechýbalo ani 13 karatistov ŠKM-KK Stará Ľubovňa.
V nabitej konkurencii 270 pretekárov si Staroľubovňania vybojovali spolu 6 medailí.
V kategórii kumite dievčatá 10 - 11 ročné do 40 kg si víťazstvo vybojovala Zuzana Kaletová. V ďalšej kategórii kumite dievčatá 10 - 11 ročné nad 40 kg jej sestra Vierka taktiež vybojovala prvenstvo. Ďalším dievčaťom, ktorá sa postavila na najvyšší stupeň víťazov bola Kristína Kormaníková v kategórii dievčatá 12-13 ročné do 40 kg. Štvrtú zlatú medailu získal Radoslav Karabinoš medzi juniormi nad 70 kg. Striebornú medailu vybojovala Linda Koterbová v kategórii kumite dievčatá 10-11 ročné nad 40 kg, ktorá prehrala iba jeden finálový zápas zo svojou oddielovou kamarátkou Vierkou Kaletovou. Kompletnú medailovú zbierku uzavrela Gabriela Kormaníková, ktorá si v kategórii dievčatá 8-9 ročné nad 30 kg vybojovala bronz. Športový klub mesta - karate klub mesta Stará Ľubovňa sa v celkovom hodnotení 23. ročníka Popradského pohára v karate umiestnil na 3. mieste z 26 klubov.

1. kolo slovenského pohára seniorov

Slovenský zväz karate organizoval 5. novembra 2011 1. kolo slovenského pohára seniorov v karate. Dejiskom podujatia bola športová hala FHV UMB Banská Bystrica za účasti pretekárov z 24 klubov Slovenskej republiky. Do Banskej Bystrice vycestovala aj trojčlenná výprava ešte juniorov, ktorá medzi seniormi štartovala po prvýkrát. Naša minivýprava v zložení Jakub Kaleta, Samo Truska a Radoslav Karabinoš dokázala, že Stará Ľubovňa patrí medzi špičku slovenského karate. Naši mladí chlapci vo veku 17 rokov si zmerali sily aj s veľmi skúsenými pretekármi, ktorí dosahovali vynikajúce medzinárodné úspechy na majstrovstvá Európy a sveta. V kategórii kumite muži do 60 kg si 1. miesto vybojoval Jakub Kaleta a hneď za ním 2. priečku obsadil Samo Truska. V kategórii muži do 84 kg medailovú zbierku doplnil Radoslav Karabinoš svojím 3. miestom. ŠKM-KK Stará Ľubovňa v celkovom hodnotení obsadil vynikajúce 3. miesto za prvým Farmexom Nitra a druhou CMK Banská Bystrica.

2. kolo slovenského pohár kadetov a juniorov

Športová hala SOU železničné v Košiciach bola 19. novembra 2011 dejiskom 2. kola slovenského pohára kadetov a juniorov za účasti 162 pretekárov zo 42 klubov Slovenska. Osmička našich pretekárov opäť výborne bodovala. Šiesti z nich sa postavili na stupeň víťazov a jeden ostal tesne pred ním. V kategórii juniori do 61 kg si prvenstvo vybojoval Samo Truska. Druhé miesto si vybojovali Jakub Kaleta v kategórii juniori do 55 kg, ďalšie druhé miesto v kategórii juniori nad 76 kg vybojoval Radoslav Karabinoš. Druhé miesto obsadil aj Roman Vorobeľ v kategórii starší juniori - U21 nad 78 kg.
Tretie miesto vybojovali Kristína Kormaníková v kategórii kadetky do 47 kg. Tretie miesto obsadil aj Adam Vorobeľ v kategórii juniori nad 76 kg. V celkovom hodnotení 2. kola slovenského pohára ŠKM-KK Stará Ľubovňa obsadil 8. miesto.

3. decembra 2011 čakajú našich kadetov a juniorov majstrovstvá Slovenskej republiky, ktoré sa uskutočnia v mestskej športovej hale v Trnave.

Mesto, Publikované: 28.11.2011 | Zobrazené: 526