30.1.2010

Memoriál Michala Bozogáňa

Košice sa 9. januára stali dejiskom medzinárodného turnaja v karate, ktorý bol už po tretíkrát usporiadaný na počesť zosnulého syna reprezentačného trénera Petra Bozogáňa.
Na Slovensku sa tento turnaj zaradil medzi najvýznamnejšie. Účasť reprezentačných družstiev Maďarska, Slovenska a 373 karatistov z 49 klubov 8-ich štátov Európy je toho svedectvom. Reportáž z finálových zápasov seniorov odvysielala aj súkromná televízia v hlavnom spravodajstve. Súťažilo sa v športovom zápase – kumite vo všetkých vekových kategóriách. Pre kategóriu kadetov a juniorov to bol zároveň záverečný turnaj, ktorým sa mohli nominovať na ME v Turecku.
V Košiciach sa predstavilo aj 11 karatistov ŠKM Stará Ľubovňa, ktorí sa zapojili do bojov na tatami. Turnaj začal najmladšími kategóriami, kde nám veľkú radosť urobil Dominik Imrich, ktorý si vybojoval 3. miesto medzi žiakmi 10-11 rokov do 35 kg. Dobre si počínala aj Vierka Kaletová v tej istej vekovej kategórii medzi dievčatami do 35 kg. V repasáži sa prebojovala až do zápasu o bronzovú medailu, no tam jej už sily nestačili a skončila na 4. mieste. Zviditeľniť StarúĽubovňu a športový klub mesta sa podarilo Adamovi Vorobeľovi, ktorý si v kategórii kadetov nad 70 kg vybojoval 1. miesto, keď sa mu v semifinále podarilo poraziť reprezentanta Maďarska a vo finále aj reprezentanta Poľska. Týmto víťazstvom sa definitívne nominoval na Majstrovstvá Európy kadetov a juniorov 2010 v tureckom Izmire, kde bude 5. februára reprezentovať Slovenskú republiku.