18.12.2013

Majstrovstvá Slovenskej republiky kadetov, juniorov a U21

2.kolo Slovenského pohára kadetov, juniorov a U21.

Športová hala Stredného odborného učilišťa železničného v Košiciach bola 23.11.2013 dejiskom 2.kola Slovenského pohára kadetov, juniorov a U21 /18-21rokov/. Do súťaže na tatami sa zapojilo 179 pretekárov zo 44 klubov Slovenska, medzi ktorými nechýbali ani pretekári ŠKM-KK Stará Ľubovňa. Všetci sa zapojili do bojov v športovom zápase - kumite.
Najviac z našich športovcov sa darilo Adamovi Vorobeľovi v kategórii U21 do 78 kg, kde si vybojoval 2.miesto. Ďalší naši karatisti Zuzana Bukovinová - U21 nad 60 kg, Peter Foľvarský - kadeti do 52kg, Daniel Majirský - kadeti do 70 kg a Radoslav Karabinoš - U21 nad 78 kg obsadili 3.miesto.

Turnaj talentov.

Central karate klub Poprad organizoval 30.11.2013 Turnaj talentov v športovej hale hotela Satel. Súťaž bola zameraná pre začínajúcich karatistov. Do súbojov sa zapojilo 150 karatistov z 9 klubov Tatranskej únie karate, z ktorých 42 bolo pretekárov ŠKM-KK Stará Ľubovňa.
V celkovom hodnotení si práve Staroľubovniansky klub odniesol prvenstvo, keď si jeho členovia vybojovali 20 medailí v súbornom cvičení - kata a 27 medailí v športovom zápase - kumite.

Majstrovstvá Slovenskej republiky kadetov, juniorov a U21.

Vyvrcholením jesennej časti súťažnej sezóny karatistov boli Majstrovstvá SR kadetov, juniorov a U21 - 2013, ktoré sa konali 7.12.2013 v Trnavskej mestskej športovej hale.
Do Trnavy vycestovalo 11 karatistov zo Starej Ľubovne, ktorí si účasť na tomto najvýznamnejšom celonárodnom podujatí vybojovali v 1.a 2. kole Slovenského pohára.
Najviac sa darilo pretekárom, ktorí už majú skúsenosti aj na medzinárodnom poli. Výborný výkon podali Radoslav Karabinoš - U21 nad 78 kg, Samo Truska - U21 do 68 kg a Adam Vorobeľ U21 do 78 kg, keď všetci traja dokázali postúpiť až do finále vo svojich kategóriách.
Nakoniec však všetci obsadili 2. miesto a stali sa vicemajstrami Slovenskej republiky 2013.
Zbierku medailí rozšírili aj Filip Bucko - kadeti do 57 kg, Daniel Majirský - kadeti do 70 kg, Kristína Kormaníková - kadetky do 47 kg a Zuzana Bukovinová - U21 nad 60 kg, ktorí sa umiestnili na 3.mieste. Spolu si naši mladí športovci vybojovali 7 medailí. Nepopulárne 4. miesto obsadili Zuzana Kaletová a Peter Foľvarský.

Publikované: 18.12.2013 | Zobrazené: 520