27.11.2007

Majstrovstvá okresu v šachu

200711271909160.200711140750170_c_022

Centrum voľného času v spolupráci s OR SAŠŠ v Starej Ľubovni pripravili 12. novembra pre žiakov základných škôl Majstrovstvá okresu v šachu. Zišli sa tu víťazi, ktorí obsadili v školskom kole prvé dve priečky v kategórii žiakova žiačok ZŠ.
Súperilo 30 najlepších
šachistov zo ZŠ Za vodou, ZŠ v Plavnici, ZŠ na Komenského ulici, ZŠ sv. Cyrila a Metoda, ZŠ Veľký Lipník, ZŠ na Levočskej ul. a účasťou po druhýkrát prekvapili aj deti zo ZŠ v Lomničke. Okresné majstrovstvá sa odohrali v tomto roku v kategórii chlapcov aj dievčat skráteným švajčiarskym systémom na 7 kôl po 25 minút. Nad správnym priebehom súťaže dozeral hlavný rozhodca Dušan Šesták a pomocní rozhodcovia Jozef Smetana, Juraj Berila a Štefan Kosturko.
Celkovo sa odohralo 105 šachových partií. V kategórii dievčat sa najviac darilo Márii Labovskej z Veľkého Lipníka, ktorá prehrala iba jeden zápas s Miroslavom Rybovičom a zo súťaže odišla ako víťazka v kategórii dievčat. Prekvapením turnaja so získaním 2. miesta bola Barborka Barlíková, ktorá sa majstrovstiev zúčastnila po prvýkrát. Počas 7 kôl sa jej nepodarilo prekonať dvoch súperov a to Miroslava Ryboviča a Máriu Labovskú. Tretie miesto obsadili Annamária Fečíková zo ZŠ na Levočskej ul. a taktiež Lucia Kucová z Veľkého Lipníka s rovnakým počtom bodov.
V kategórii chlapcov sa jednotlivé zápasy vyznačovali výbornými výkonmi. Tu sa striedali víťazstvá s prehrami. Vynikajúco sa prezentovali v kategórii chlapcov Patrik Nemergut (1. miesto) zo ZŠ Za vodou, Miroslav Rybovič z Plavnice (skončil druhý) a Eduard Batmendijn (patril mu napokon bronz) zo ZŠ sv. Cyrila a Metóda, ktorí podali mimoriadne zodpovedné výkony a do posledného kola prišli so stratou len jediného bodu. Prví dvaja v každej kategórii nás budú reprezentovať na krajskom kole súťaže, ktoré sa uskutoční 20. novembra v CVČ v Bardejove.