1.2.2008

Krutá prehra s lídrom

200801311358280.basket

Proti vedúcemu celku v tabuľke začali naši muži na domácej palubovke bez rešpektu a prvú štvrtinu vyhrali rozdielom 10-tich bodov. V druhej štvrtine sa im už tak nedarilo a hráči súpera s extraligovými skúsenosťami túto vyhrali rozdielom 15-tich bodov. V tretej štvrtine sa hral vyrovnaný basketbal a v štvrtej štvrtine 5 minút pred koncom stretnutia naši chlapci dokonca stiahli vedenie súpera na rozdiel štyroch bodov, ale opäť nezvládli záverečných päť minút, keď túto päťminútovku prehrali rozdielom 10-tich bodov 14:4 a celé stretnutie rozdielom 14-tich bodov. V priebežnej tabuľke im patrí 8. miesto zo 14-tich družstiev. Stretnutie opäť sledovalo vyše 120 divákov, ktorí mohutne povzbudzovali našich hráčov.
ŠKM Stará Ľubovňa – BK UVL Košice 59:73 (35:40). Štvrtiny: 27:17, 8:23, 10:13,14:20. Zostava a body: Bronek 16, Žiak 13, Mojcher 10, Uhričík 7, Kňazovický 7, Masarovič 6, Obercian st., Obercian ml., Sekelský, Šmigeľ.
Družstvo mladých žien vycestovalo za svojimi súperkami do Sabinova, kde naše dievčatá potvrdili svoje herné kvality a zvíťazili  rozdielom 41 bodov. Týmto víťazstvom si zabezpečili postup do finálovej skupiny, kde sa v boji o prvé miesto opäť stretnú s družstvami Sp. Novej Vsi a Rožňavy.
BK Sabinov – ŠKM Stará Ľubovňa 26:67 (14:34). Štvrtiny: 8:22, 6:12, 3:20, 9:13. Zostava a body: Ružíková 19, Guzyová 12, Hudecová 11, Štefaňáková 7, Michalová 5, Tyrpáková 4, Billíková 4, Brotonová 4, Popadičová 1, Pristašová, Hutníková.
Na turnaji v Košiciach sa nedarilo družstvu starších žiačok, keď nestačili na svoje súperky Cassovia Košice a SK Miškolc. O konečné celkové umiestnenie teda budú naše dievčatá bojovať v skupine o 7. až 9. miesto, kde ich súperkami budú družstvá MBK Svit a Union Košice.
SK Miškolc – ŠKM Stará Ľubovňa 94:29, Cassovia Košice – ŠKM Stará Ľubovňa 129:19.