18.6.2009

Kráľom Ľubovne D. Šesták

KPV Stará Ľubovňa pripravil sériu turnajov v tenise a vo volejbale dvojíc pre rekreačných športovcov. Turnaje sú súčasťou projektu: „Stará Ľubovňa pre tenis a plážový volejbal“.
Cieľom tohto projektu je zapojiť do pohybových aktivít čo najširšiu vzorku obyvateľstva. Pre malé deti vytvoriť prvé kontaktné turnaje, na ktorých môže získavať prvé skúsenosti a majú možnosť prezentovať svoje herné zručnosti. U starších udržať tradíciu týchto športov v našom meste a okrese.
Tenisti sa prezentovali na tenisových kurtoch LTK Junior Stará Ľubovňa 30. mája. Podľa hracieho systému o Kráľa Ľubovne najprv súťažili tenisti v štvorhre a potom v dvojhre. Turnaj dôkladne preveril kondičné schopnosti všetkých zúčastnených. Najviac bodov zo štvorhry a dvojhry získal D. Šesták. Druhé miesto obsadil J. Hennel a tretie J. Šesták.
Na Deň detí sa stretli dievčatá z ľubovnianskych škôl a svoj sviatok oslávili volejbalom dvojíc. Víťazkami v najmladšej kategórii 5. až 6. ročník sa stali E. Hennelová a K. Šugereková z Gymnázia T. Vansovej v Starej Ľubovni. V kategórii 7. – 8. roč. boli najúspešnejšie D. Macková a N. Murcková zo ZŠ Za vodou. Kategóriu 9. roč. – 1. ročník stredných škôl vyhrali S. Turlíková a S. Sabolová z Gymnázia T. Vansovej v Starej Ľubovni.
Pre mladšie dievčatá to bol prvý kontakt s týmto športom a pred staršie generálka pod blížiacou sa krajskou kvalifikáciou v plážovom volejbale.

Odložený tenisový turnaj – Detský tenisový deň sa uskutočnil 2. júna. V najmladších detských kategóriách zvíťazili u dievčat R. Stričová a u chlapcov E. Virostko. Kategóriu chlapcov do 12 rokov bez prehry vyhral R. Sokol (na fotografii), na druhom mieste skončil M. Girgoško a tretí bol D. Mindžák. K. Jurica zvíťazil v kategórii do 14 rokov. Druhé miesto patrí D. Zimovej a tretie N. Kačmarčíkovi. Podujatie podporil Úrad vlády SR.