16.6.2017

Karatisti spravili súťažnú bodku za úspešnou sezónou

V sobotu 10.6.2017 sa v Košiciach stretli karatisti na národných majstrovstvách v štýle GOJU RYU. Dohromady sa zišlo 302 karatistov z 39 klubov Slovenska. Staroľubovnianské farby sa vybralo reprezentovať 16 karatistov a domov doniesli 12 medailových umiestnení.
O zlato pre ľubovnianské karate sa postarala a titul štýlová majsterka Slovenska v Goju ryu získala Alexandra Katarína Sekelská v kategórii kumite 8-9 rokov do 37kg. Striebro a titul štýlový vicemajster v Goju ryu získali talentovaný Daniel Vasilík v kategórii kumite 6-7 rokov nad 30 kg podobne ako Viktor Huang v kategórii kumite 8-9 rokov do 28kg a aj skúsený Adam Jurák v kategórii kumite 14-15 rokov do 70 kg. Až 8 pretekárov dokazalo po zavahaniach vyhrať svoju repasáž a získali cenny bronz.