13.11.2007

Karatisti ŠKM v sezóne úspešní

V Budapešti sa nedávno konal Európsky pohár mládeže v karate za účasti 12-tich štátov Európy a Iránu. Pretekári ŠKM Stará Ľubovňa - Peter Foľvarský, Zuzana Bukovinová, Tibor Bednarčík, Štefan Foľvarský, Roman Vorobeľ a Adam Vorobeľ (ktorí sú v reprezentačnom výbere), štartovali za družstvo Slovenska. Súťaž mala vysokú kvalitatívnu úroveň, o čom svedčí aj počet štartujúcich, ktorý prevyšoval v každej kategórii 25 pretekárov.
Naši športovci sa predstavili v športovom zápase – kumite. V sobotu súťažil v kat. starších dorastencov do 65 kg Š. Foľvarský, vypadol v 2. kole. V nedeľu do bojov zasiahli ostatní pretekári ŠKM. Skúsenosti z medzinárodnej súťaže získal iba 9-ročný P. Foľvarský, ktorý vypadol tiež v 2. kole po prehre 0:1. Z. Bukovinovú v kat. mladších dorasteniek do 56 kg vyradila v 3. kole domáca Maďarka 4:6. A. Vorobeľ - starší žiaci do 52 kg, T. Bednarčík - mladší dorastenci – 60 kg a R. Vorobeľ - mladší dorastenci nad 67 kg skončili vo svojich kategóriách na 5. - 8. mieste.
V
 Prešove sa 13. októbra uskutočnilo 1. kolo Slovenského pohára detí a žiakov. Do súťaže sa zapojilo 6 pretekárov ŠKM. Vynikajúci výkon v kategórii kata – deti dievčatá podala Natália Timaníková (na fotografii), ktorá po prvom prehranom dueli 3-krát vyhrala a obsadila 3. miesto. Ešte lepší výkon predviedol A. Vorobeľ, ktorý svojim súperom v kategórii kumite starší žiaci nad 50 kg nedal šancu a stal sa víťazom Slovenského pohára. V tej istej kategórii si veľmi pekné 4. miesto vybojoval aj Radovan Karabinoš. Ostatní pretekári vypadli v 1. respektíve 2. kole.
Popradská športová hala pri ZŠ na Komenského ul. bola dejiskom 22. ročníka Popradského pohára mládeže v karate, ktorý sa konal 20. októbra za účasti klubov z celého Slovenska. V súťaži štartovalo 8 pretekárov z nášho ŠKM Stará Ľubovňa. Naši karatisti opäť nesklamali a vykročili na stupne víťazov. Na ten najvyšší sa postavil A. Vorobeľ, ktorý v kategórii starší žiaci nad 50 kg obsadil 1. miesto, keď vo finále porazil svojho klubového kolegu R. Karabinoša, ktorý obsadil 2. miesto. Pekný úspech zaznamenali aj Z. Bukovinová v kategórii mladšie dorastenky nad 50 kg, ktorá si vybojovala 3. miesto a R. Vorobeľ – mladší dorastenci nad 50 kg, ktorý obsadil taktiež 3. miesto.