10.10.2008

Karatisti sa v Maďarsku nestratili

Na XI. ročníku turnaja OPEN BUDAPEST 20. – 21. septembra štartovali v hlavnom meste našich južných susedov v konkurencii reprezentačných výberov z Chorvátska, Maďarska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Poľska, Rumunska, Česka, Fínska, Sýrie a Slovenska aj karatisti ŠKM Stará Ľubovňa.
V sobotu 20. septembra sa medzi štyrmi stovkami pretekárov predstavili Tibor Bednarčík a Roman Vorobeľ. Šťastena stala viac pri Tiborovi, v kategórii kumite juniorov do 68 kg obsadil výborné 3. miesto.
V nedeľu 21. septembra štartovalo 500 pretekárov a medzi nimi aj pätica Staroľubovňanov. Do súťaže v kategórii kata nastúpila iba 9-ročná Natália Timaníková, ktorá vypadla v 1. kole s neskoršou víťazkou z Poľska. Ostatní štyria pretekári nastúpili v športovom zápase – kumite. Darilo sa Zuzane Bukovinovej, ktorá si medzi kadetkami nad 54 kg vybojovala 3. miesto po prehre o postup do finále. Rovnako aj Petrovi Foľvarskému, ktorý v kategórii žiakov 10 – 11 rokov do 34 kg obsadil 4. miesto, keď prehral v boji o bronz. Aj Radoslav Karabinoš a Adam Vorobeľ zabojovali dobre, v každej kategórii bola ale silná konkurencia, štartovalo viac ako 26 pretekárov. „Do bojov o medaily sa tak nedostal každý, navyše  niektorým našim pretekárom poškodili aj rozhodcovia, hlavne pri bojoch s domácimi pretekármi. Skúsenosti z medzinárodných turnajov sú však v ďalšom športovom raste veľmi dôležité,“ dodal  tréner František Vorobeľ.
Najbližšie sa naši karatisti predstavia na 1. kole Slovenského pohára v Galante a v chorvátskom meste Slavonski Brod bude Slovensko reprezentovať v kategórii kadetov do 70 kg Adam Vorobeľ.