29.3.2009

Karatisti opäť zbierali medaily

200903291422460.zk_sp_komarno_7_3_2009_012

Športová hala v Komárne bola 7. marca dejiskom 3. kola Slovenského pohára v karate detí a žiakov. Zúčastnilo sa ho 369 pretekárov z 45 klubov Slovenska, medzi ktorými nechýbalo ani päť pretekárov ŠKM Stará Ľubovňa.
V súbornom cvičení KATA – dievčatá na medailu nedosiahla Natália Timaníková, ktorá obsadila 4. miesto. Všetko si vynahradila v športovom zápase KUMITE, kde sa prebojovala do finále, no jej súperka v rozhodujúcom boji vyhrala 1:0. Výborný výkon predviedla Kristína Kormaníková – mladšie žiačky do 35 kg, ktorá po výbornom výsledku v Sabinove obsadila opäť 3. miesto. Tretiu medailu zo Slovenského pohára pre Starú Ľubovňu získal Peter Foľvarský za 3. miesto v kategórii mladších žiakov do 35 kg. Súrodenecké duo – sestry Viera a Zuzana (na fotografii vľavo) Kaletové vypadli v eliminačných bojoch resp. repasáži, no sú to ďalšie talenty staroľubovnianskeho karate, ktoré ešte len zbierajú cenné skúsenosti z celonárodných súťaží.