6.12.2018

Karate klub opäť bodoval

Majstrovstvá Slovenskej republiky kadetov a juniorov

V slovenskom Ríme v meste Trnava sa uskutočnili 1.12.2018 Majstrovstvá Slovenskej republiky v karate mladších kadetov, kadetov, juniorov a U21. Vo vysokej konkurencii za účasti 54 klubov zo Slovenska si vo svojom športovom umení zasúťažili aj 7 pretekári zo Športového klubu mesta – karate klub Stará Ľubovňa, o.z.

Medailové výsledky dosiahli: 3. miesto Veronika Dufalová v kategórii kumite kadetky 14-15 rokov nad 54 kg a Filip Šenšel v kategórii kumite ml. kadetov 12-13 rokov nad 55 kg. Výborné 2. miesto vybojoval aj Adam Jurák v kategórii juniorov (– 68 kg), kde bo finále prehral len tesným rozdielom 1:2.

Bojovným výkonom prekvapili mladší kadeti 12-13 rokov v kategórii kumite družstvá v zložení Filip Šenšel, Viliam Jozef Vasilík, Kristián Krivoňák a Andrej Pristač.

Z celkového počtu 14 družstiev obsadili pekné 2. miesto, kde najprv porazili družstvo z Detvy, následne z Košíc a v semifinále aj domácich z Trnavy. Vo finále im nestačili sily na družstvo ml. kadetov zo Žiaru nad Hronom. Svojím výkonom prekvapili nie len trénerov, ale aj sami seba. Gratulujeme všetkým k úspechu.