25.10.2007

Jesenná žatva kulturistov

Andrej Hlinka

V sobotu 8. septembra sa na olomouckom pódiu predstavila v otvorenej kategórii body fitness žien Martina Horňáková (10. miesto), vo fitness žien Zuzana Kuzárová (6. miesto) a v mužskej kategórii Tomáš Smrek (rovnako 6. miesto).
O týždeň neskôr sa trojica M. Horňáková (bodyfitness do 163 cm), T. Smrek (fitness) a Dominika Janovčíková zúčastnila aj 6. ročníka medzinárodnej Grand Prix v Šuranoch. Kým prví dvaja menovaní si zo svojich kategórií odniesli cenné tretie miesta, D. Janovčíková nespoznala premožiteľku a právom tak bola zaradená do reprezentačného tímu pre nadchádzajúce Majstrovstvá sveta junioriek.
Traja mladí staroľubovnianski pretekári sa koncom septembra predstavili aj na Slovenskom pohári vo fitness detí v Poprade. Spomedzi nich najlepšie obstál Maroš Wislocký, ktorý zlúčenú kategóriu vyhral. Dominaciu staroľubovnianskeho klubu podčiarkol ešte druhým miestom Ladislav Rinkovský. Nataša Fröhlichová obsadila v silnej dievčenskej konkurencii rešpektovateľné 16. miesto.
Posledná správa sa týka medailistu z minuloročných MS i ME -Andreja Hlinku (na fotografii). Ten mesiac pred nominačnými pretekmi obsadil na medzinárodnej pohárovej súťaži v Hradci Králové 3. miesto.