22.1.2009

J. Pavlík majstrom pod Tatrami

Svoju výbornú formu potvrdil 11. januára hráč TJ Slobytermia Jaroslav Pavlík. Na majstrovstvách podtatranského regiónu v stolnom tenise totiž nenašiel premožiteľa a po víťazstve vo finále si tak na svoje konto pripísal premiérový titul.
N
asadená jednotka v ňom porazila „štvorku“ turnaja Roba Kleina z Popradu 3:1 (11:4, 7:11, 11:9, 11:4), no podľa vlastných slov sa viac potrápila v semifinále. „S bývalým druholigistom Novákom som v ňom vyhral až po tuhom boji 3:2. Posledný zápas už bol o čosi jednoduchší, hoci aj tam som musel hrať v maximálnom nasadení a sústredení,“ nechal sa počuť po svojom triumfe nový podtatranský šampión.
Okrem J. Pavlíka sa majstrovstiev zúčastnila aj ďalšia trojica hráčov Starej Ľubovne. Ján Rejda skončil v II. kole práve na rakete neskoršieho víťaza, medzi najlepších osem sa neprebojoval ani Ladislav Duffala. Po postupe zo skupiny znamenalo prvé kolo „vyraďovačiek“ stop pre Ondreja Hakyho ml.
Turnaja, ktorý bol súčasťou Pohára Podtatranského stolnotenisového zväzu v Poprade, sa celkovo zúčastnilo 50 najlepších hráčov II., III. a IV. ligy riadených Východoslovenským stolnotenisovým zväzom. Majstrovský titul J. Pavlíka v Slovenskej Novej Vsi bol zároveň  prvým, aký sa kedy podarilo získať niektorému z hráčov v novodobej histórii Slobytermie v tejto súťaži.