28.11.2008

Grand Prix Ostrava 2008

Za účasti 430 pretekárov zo 64 klubov piatich štátov Európy sa uskutočnil turnaj v karate Grand Prix Ostrava 2008.
Do Ostravy vycestovala aj šestica pretekárov ŠKM Stará Ľubovňa. Reprezentanti mesta sa opäť prejavili vo vynikajúcej forme, keď sa až štyria postavili na stupeň víťazov a dvaja z nich dokonca na ten najvyšší. Turnaj bol výborne pripravený po športovej i organizačnej stránke. Škoda len, že niektorí naši pretekári nastupovali do súťaže až neskoro večer z dôvodu veľkého počtu pretekárov a cítili sa dosť unavení. Možno by výsledky boli ešte lepšie.
V kategórii kumite chlapci 8 -11 rokov do 30 kg si zlatú medailu vybojoval a pohár za 1. miesto prevzal Peter Foľvarský, druhú zlatú medailu pre Starú Ľubovňu získal v kategórii starších žiakov nad 60 kg Adam Vorobeľ. Vyzdvihnúť treba aj výkon Zuzany Bukovinovej, ktorá bola bronzová v kategórii kadetiek nad 54 kg a druhé 3. miesto vybojoval Roman Vorobeľ – juniori do 76 kg. Medzi seniormi do 67 kg sa presadil aj Štefan Foľvarský, ktorý prehral až v boji o medailu a obsadil 4. miesto. Náš ostatný pretekár Jakub Kaleta vypadol v eliminačných súbojoch.