21.8.2007

Gorali po rýchlom góle "vstali z mŕtvych"!

200708211945070.SL-KOSB_06

MFK GORAL  Stará Ľubovňa - MFK Košice B 3:2 (1:1)
Domáci nastupovali do zápasu v oklieštenej zostave, ale s predsavzatím zabojovať o ligové body s mladými a šikovnými hráčmi košickej rezervy.
Už v 4. min. však po nedorozumení v obrane prehrávali, keď Škuta šťastne skóroval. Hráči MFK Goral ale nezložili zbrane, postupne vyrovnali hru a dostávali sa často do šancí. V 22. min. Čomič sám pred brankárom nedal. Domáci stále viac pridávali až prišiel vytúžený gól. V 36. min. po vyšachovaní obrany faulovali hostia v pokutovom území Solotruka a Čomič z penalty vyrovnal. O dve minúty mohlo byť po rýchlom protiútoku hostí opäť všetko inak, no Vaško bol proti.
Do druhého polčasu nastúpili domáci s Dlugošom, ktorý vystriedal Maďarika. A v 60. min. mohli zase prehrávať. Agilný Škuta však z diaľky tesne minul. V 75. min. sa po štandardnej situácii a skrumáži v obrane hostí najlepšie zorientoval Hricov a brankára hostí preloboval - 2:1.  Keďže o chvíľu Pagor do prázdnej brány hlavou nedal, platilo nedáš - dostaneš. V 86. min po nedorozumení v domácej obrane Gajdoš šťastne vyrovnal. Domáci sa však nevzdali. Minútu pred koncom prenikol najlepší hráč na ihrisku Novica Čomič do šestnástky, kde ho obrana hostí poslala na zem. Loptu si na biely bod postavil sám faulovaný a strelou k pravej žrdi nedal Giertlovi šancu. Hostia mali po zápase pocit krivdy, ale videozáznam jasne preukázal, že rozhodca odpískal pokutové kopy celkom správne.
Počet divákov: 1750
Zostava: Vaško – Gábor, Šrtbac, Hricov, Kupec, Mižák (90. min. Sivuľka), Čomič, Maďarik (46. min. Dlugoš), Pagor, Cicman, Solotruk (63. min. Pavlišin).