Futbalisti MFK GORAL to nemajú v I. lige ľahké

200707251316490.SL-RS_03.JPG

Futbalisti MFK GORAL Stará Ľubovňa majú za sebou v I. futbalovej lige tri kolá. Nováčik spod Ľubovnianskeho hradu si zatiaľ vedie so striedavými úspechmi.

Smola v prvej minúte
Škoda stratených bodov hneď v prvom kole v Trebišove, ktorý nahradil odstupujúci Močenok. Je pravda, že bilancia vzájomných zápasov hovorila v prospech domácich, no hostia boli odhodlaní v svojej prvoligovej premiére tento nepomer zmeniť. Nepodarilo sa. Inkasovali už v 56. sekunde zápasu. Domáci kanonier Peter Tomko si ukážkovo zasekol kapitána Rasťa Pavlišina v pokutovom území a popri brankárovi Vaškovi poslal loptu do siete. Vtedy ešte nikto netušil, že to bol rozhodujúci moment zápasu (viac gólov totiž nepadlo). Treba si otvorene priznať, že tempo zápasu diktovali Trebišovčania, ktorí ovládli stred poľa a dosť často sa dostávali do gólových príležitostí, pretože obrana hostí pôsobila neistým dojmom a dopúšťala sa chýb. Hostia zo Starej Ľubovne pohrozili síce Čomičom a Štrbacom, no na stave sa nič nezmenilo. Kormidelník Peter Drobňák po zápase konštatoval: „Remíza by bola zaslúžená. Vyrobili sme chybu v 1. min., začo nás súper potrestal... Mali sme však niekoľko príležitostí, ale gól sme nedokázali streliť, a preto sme prehrali.“

Viac šťastia
Na domácu prvoligovú premiéru sa tešili nielen hráči, ale predovšetkým priaznivci staroľubovnianskeho futbalu. Súperom MFK GORAL bol v druhom kole skúsený ligista – mužstvo Rimavskej Soboty. Súper od prvej minúty nenechával nič na náhodu. Od začiatku držal taktovku hry vo svojich rukách. Lepšie kombinoval, jeho hráči mali rýchlejší štart na loptu a lepší pohyb na ihrisku. Domáci futbalisti sa snažili držať krok so skúseným súperom, no do vážnejších šancí sa nedostávali. Naopak domáci gólman Tomáš Vaško viackrát zachraňoval. V útoku citeľne chýbal dravý Baran (odišiel do Švajčiarska), ktorého nemal kto plnohodnotne nahradiť. O útočnej hre hostí svedčil aj počet rohových kopov, ktorými ohrozovali bránku súpera.
Hostia pôsobili na ťažkom klzkom teréne predsa len futbalovejším dojmom a domácich vôbec nepripúšťali k zakončeniu. O víťazstve Starej Ľubovne rozhodol v 85. min. striedajúci Lukáš Renčko, ktorý využil nedorozumenie v obrane hostí a peknou strelou k tyči prekvapil brankára hostí Pulena. Hráči z Rimavskej Soboty aj keď dohrával v oslabení, mohli v nadstavenom čase vyrovnať, no T. Vaško sa dvakrát za sebou vyznamenal a právom ho možno v tomto zápase označiť za najlepšieho hráča domácich.
Tréner hostí Mikuláš Komanický sa na tlačovke netajil sklamaním z prehry svojich zverencov. „Boli sme lepším mužstvom... Súper využil ojedinelú šancu a gólom si zabezpečil cenné víťazstvo.“ Radosť zo zisku troch prvoligových bodov mal domáci kormidelník Peter Drobňák. „Bohužiaľ, aj takýto je futbal. Priznávam, že súper bol lepší, no šťastie sa tentokrát priklonilo na našu stranu. Chlapci podali oproti Trebišovu o 50 % lepší výkon. Súper bol zdatný, no naši hráči vložili do hry srdce a možno aj to rozhodlo o našom víťazstve,“ nechal sa počuť.
V treťom kole cestovali futbalisti MFK GORAL Stará Ľubovňa za svojím súperom do Šali. Mužstvo nadmieru zdatné, ktorému patrí v tabuľke po druhom kole druhá priečka nestratilo v predchádzajúcich dvoch zápasoch ani bod. O to ťažšia bola pozícia prvoligového nováčika zo Starej Ľubovne.

Robili, čo mohli
Duslo začalo od úvodných minút ofenzívne a v pokutovom území hostí bolo často horúco. Brankár Vaško robil, čo mohol, no po pokutovom kope za faul na Vencela prvýkrát kapituloval. Hneď nato zneškodnil Dekányho šancu. Škoda, že hlavička Pagora neskončila v sieti domáceho gólmana. V závere polčasu autor prvého gólu Vencel zvýšil na 2:0. Futbalisti MFK Goral mali v druhom polčase viac z hry. Škoda, že príležitosti Čomiča a Pagora zostali nevyužité. Šaľa si takto zaknihovala už tretie víťazstvo a v tabuľke tróni na prvom mieste pred druhou Prievidzou a tretím Interom. Goralom patrí ôsma priečka, keď v troch zápasoch zaznamenali jedno víťazstvo a dve prehry.