16.5.2017

Fantastický úspech pre ľubovnianske karate

V nedeľu 14.5. sa konali v košickej multi hale Majstrovstvá Slovenskej republiky detí a žiakov 2017 jednotlivcov, družstiev a karate agility. Táto súťaž bola vrcholom sezóny pre najmenších karatistov a zúčastnilo sa jej 514 pretekárov z 56 klubov Slovenska. Starú Ľubovňu reprezentovalo 22 detí, ktoré sa určite nestratili a ziskom 4 zlatých, 3 strieborných a 2 bronzových sa karatisti ŠKM-KK stali najúspešnejším klubom na východe republiky, celkovo 4. miesto v ramci celej SR. Vôbec 1. raz v histórii klubu si na jednom šampionáte vybojovalo majstrovský titul až kvarteto pretekárov. Okrem toho sa medzi slovenskou elitou nestratili ani družstvá a vybojovali bronz v kategórii kata a vicemajstrovský titul v kategórii kumite.

Pardusová Amanda - Agility dievčatá 6 ročné

Družstvo Sekelská, Smreková, Repková, Blizmanová (Kadsudo Sabinov) - kumite ml.žiačky 8-9 r.

Majstrovský bronz vybojovali:

Pristáč Andrej - Kumite starší žiaci 10-11 rokov do 40kg začiatočníci

Vasilik Daniel - Agility chlapci 6 roční

Družstvo Babilia-Budzaková-Göriová - kata st.žiačky 10-11 r.

Okrem toho si trofej za absolutného víťaza Slovenského pohára 2017 prevzali:

Sekelská Alexandra Katarína

Vasilik Daniel

Dufala Lukáš

Pristáč Andrej

Všetkým medailistom srdečne gratulujeme a ďakujeme za príkladnú reprezentáciu klubu a mesta Stará Ľubovňa.

Publikované: 16.5.2017 | Zobrazené: 883