15.8.2007

Dva smutné víkendy

200708152030240.SL-PO_01

MFK GORAL Stará Ľubovňa – Tatran Prešov 0:4 (0:1)
Skúsení hostia začali hneď od úvodu útočne. Už v 8 min. zahrávali rohový kop na ktorý si nabehol nepokrytý Pinter-Bučko a hlavou prekonal domáceho brankára Vaška. Povzbudený Prešovčania aj naďalej zamestnávali domácu obranu, ktorá sa nevyvarovala chýb a po jednej z nich v 12. min. Belejík  trafil brvno. Hra sa postupne vyrovnala, ale domáci sa do zakončenia dostávali sporadicky. Ako po rohovom kope v 15. min., keď sa o strelu pokúšal Štrbac, no tú prešovskí obrancovia zablokovali. Blízko k vyrovnaniu bol MFK GORAL v 22 min. po akcii, ktorú zakončoval Dlugoš, ale pozorný brankár Buchta jeho strelu zlikvidoval. V závere polčasu hostia pohrozili streľbou z väčších vzdialeností a zo štandardiek, ale Vaško bol pozorný.
Aj úvod II. polčasu bol vyrovnaný až do 60 min., keď hlavný rozhodca daroval hosťom pokutový kop, ktorý Kobylík premenil. Zdeprimovaný domáci o 5 min. neskôr vyrobili v obrane Pavlišinom hrubú chybu, ktorú využil Belejík – 0:3. Bodku za zápasom dal v 84 min. hlavou po rohovom kope Čep.
Tréner Peter Drobňák: „Krutá prehra, pod ktorú sa podpísali individuálne chyby a hlavný rozhodca. Súper nás trestal štandardnými situáciami, ktoré sme nezvládli.“
Zostava: Vaško -  Pavlišin, Gábor, Štrbac, Dlugoš, Mižák, Čomič Maďarik, pagor, Kuhajdík, Kupec. Striedali: Renčko, Hricov, Sivuľka.

Železiarne Podbrezová - MFK GORAL 3:0 (3:0)
Po domácej prehre cestovali hráči Starej Ľubovne za ďalším skúseným prvoligistom. Ten im od úvodu nedaroval ani trochu priestoru a poriadne sa do nich zahryzol. To prinieslo rýchle strelenie prvého gólu v 6. min. po chybe brankára Bičuša, keď sa presadil domáci Turňa. Podbrezová zvyšovala na 2:0 už o 4 min. neskôr po chybách v obrane Uškrtom a vyzeralo to na debakel, lebo gólových nepremenených šancí bolo zo strany domácich oveľa viac. Presné zakončenie priniesla 25. min., keď Uškrt skóroval.Tempo hry a aktivita domácich v II. polčase upadla, no futbalisti Ľubovne sa do výrazných zakončení nedostávali. Z ich pokusov zaujali iba Štrbacova strela v 82. min., individuálna akcia Maďarika a hlavička Pagora po centri Solotruka v 90. min. skončila tesne vedľa.
P. Drobňák: „Domácim vyšiel úvod, keď sme opäť po hrubých chybách inkasovali. Podbrezová bola v I. polčase jednoznačne lepším mužstvom, my sme zle bránili a v útočnej fáze sme boli bezzubí. V druhej 45-minútovke sa hra vyrovnala, no víťazstvo domácich bolo zaslúžené.“
Hrali: Bičuš – Pavlišin, Mižák, Gábor, Štrbac, Kupec, Čomič, Cicman, Hricov, Dlugoš, Renčko. Striedali: Maďarik, Pagor, Solotruk.