29.3.2017

Bronzová nedeľa v Bratislave

Cez víkend vycestovalo 11 karatistov ŠKM-KK Stará Ľubovňa do Bratislavy na najprestížnejší medzinárodný turnaj organizovaný na Slovensku. Na 37. ročníku GRAND PRIX SLOVAKIA štartovalo 1469 pretekárov v 1909 štartoch, zúčastnených bolo 154 klubov z 21 štátov. Turnaj bol rozdelený na dva dni, kde v sobotu štartovali vo svojich kategóriách pretekári nad 12 rokov a v nedeľu do 12 rokov.

Už v sobotu nebola núdza o zápasy plné nasadenia avšak v medzinárodnej konkurencii pretekári ŠKM-KK nedokázali napriek výborným výkonom pretaviť svoje nasadenie v zisk cenného kovu a v troch prípadoch skončili tesne pred stupňami víťazov a z hlavného mesta si tak „priniesli" zemiakovú medailu.

Viac športového šťastia mali pri svojich zápasoch naši mladší pretekári, ktorí nastúpili na tatami v nedeľu a pre náš klub jej dali prívlastok „bronzová", keď kvarteto Huang-Vasilík-Budzaková-Sekelská vybojovali v zápasoch kumite vo svojích kategóriach cenné tretie miesta.

Výsledky turnaja:

3.miesto

BUDZÁKOVÁ EMMA - kumite 8-9r. +37kg

SEKELSKÁ ALEXANDRA KATARÍNA - kumite 8-9r.-37kg

VASILÍK DANIEL - kumite 6-7r. +30kg

HUANG VICTOR - kumite 6-7r. -30kg

Všetkým pretekárom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a mesta Stará Ľubovňa.