27.7.2009

Bežci si vyberali prírodné prostredia

Na pätnásť kilometrov po lesnej a asfaltovej ceste sa v nedeľu 5. júla vydalo 59 pretekárov, ktorí sa nezľakli náročného profilu tretej Prešovskej horskej 15-tky.
Farby Starej Ľubovne na trati s prevýšením 120 m reprezentoval Anton Hudák, ktorý časom 1:03:03 h obsadil celkové jedenáste, vo veľmi silnej konkurencii kat. M40-49 ale veľmi slušné šieste miesto. Ešte o čosi lepšie sa darilo najmladšiemu členovi bežeckého klubu (BK) Ľubošovi Hudákovi, ktorý v kategórii dorastencov nad 15 rokov (hoci má o rok menej), skončil na skrátenej, 5-km dlhej trati, za 0:21:13 h tretí.
P
resne 227 pretekárov zo Slovenska, Poľska, Čiech a Ukrajiny sa  o týždeň neskôr postavilo na štart Malého štrbského maratónu. Na 31 km dlhú trať vedúcu lesným prostredím zo Štrby do Liptovskej Tepličky a späť sa vydal aj Anton Hudák z BK Stará Ľubovňa, ktorý za 2:18:09,4 h obsadil celkové 47., v kat. M40-49 ale výborné 14. miesto. Ešte viac potešený však z pod Tatier odchádzal jeho syn Ľuboš. Ten totiž časom tesne pod osem minút medzi staršími žiakmi zvíťazil a pripísal si tak na svoje konto premiérové víťazstvo vo svojej krátkej bežeckej kariére.
V Remeckých Hámroch v okrese Sobrance sa 19. júla uskutočnil XI. ročník Hámorskej dvadsiatky, na štarte ktorej nechýbal ani Ladislav Šimko z BK Stará Ľubovňa.„Bežalo sa síce po asfalte, no krásnou prírodou okolo známeho Morského oka,“ priblížil trochu 20 km dlhú trať pretekár, ktorý časom 1:30:07 h obsadil celkové 25., vo svojej kategórii šieste miesto.