17.4.2008

Basketbalisti našli svoju tvár

200804171426250.15_basket_dsc_0080

ŠKM Stará Ľubovňa - BK Humenné 89:72 (42:34).
Po výhre nad Svitom chceli staroľubovnianski basketbalisti naplno bodovať aj proti štvrtému tímu druholigovej tabuľky, hráčom Humenného. Pomôcť k tomu im v tom mal i návrat pivota Martina Broneka pod deravé koše.
Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim. Tí postupne viedli 5:0 i 7:2, potom však prebrali iniciatívu hostia a po prvej štvrtine sa začínalo odznova. Rozhodujúci zlom v zápase prišiel hneď v úvode druhej desaťminútovky. Zásluhou rýchlych krídelných brejkov, na konci ktorých bol väčšinou M. Kňazovický a zlepšenému doskakovaniu, narástol náskok ŠKM až na 32:19. A aj napriek chvíľkovej strate koncentrácie, ktorá prišla po jednom z time-outov hostí (35:30) dokázali ešte druhú štvrtinu vyhrať rozdielom ôsmich bodov. „Prvé polčasy nám veľmi nešli. Dnes sme ale konečne dali viacej bodov,“ nechal sa počuť počas prestávky spokojný M. Kňazovický.
Jeden z najlepších hráčov na ihrisku žiaril v drese domácich aj v tretej desaťminútovke. V tej ale najviac zaujala predovšetkým excelentná prihrávka M. Broneka, ktorý cez celé ihrisko našiel úplne osamoteného M. Mojchera (na fotografii pri streľbe) i strelecké prebudenie sa ďalších hráčov. Basketbalisti ŠKM, hrajúcim mimochodom bez svojho kouča (kvôli neodkladným pracovným povinnostiam), si tak potom až do konca udržiavali pohodlný náskok a Humenčanov už k žiadnemu vážnejšiemu bodovému priblíženiu sa nepustili.
„Súper bol dosť odolný, ale nakoniec sme za búrlivej podpory divákov dokázali vyhrať,“ uviedol po stretnutí spokojný Ján Bronek, ktorý okrem výborného výkonu rozohrávačov a Kňazovického, vyzdvihol najmä doskakovanie v obranných i útočných činnostiach. „Tu by som ocenil Michala Mojchera, ktorý podoskakoval veľa lôpt najmä pod svojim košom. Ako prínos však hodnotím aj to, že príležitosť opäť dostali všetci hráči z kádra,“ doplnil ešte k zápasu predseda basketbalového oddielu.
Najbližšie sa basketbalisti Starej Ľubovne predstavia na horúcej pôde v Rožňave. Doma s nimi dokázali vyhrať (81:62) a pokiaľ predvedú aspoň taký výkon ako s Humenným, nemali by z nej odchádzať naprázdno.
Štvrtiny: 16:16, 26:18, 23:15, 24:23.
Zostava a body: Kňazovický 20, Žiak 18, Pavlovič 17, Bronek 14, Mojcher 9, Uhričík 5, Pitoňák 4, Mikuš 2, Šmigel, Obercian ml.