25.10.2008

Adam vybojoval zlato

200810251314030.adam_vorobel_001

Slovenská reprezentácia v karate seniorov, juniorov a kadetov sa vrátila ovenčená zlatom z Chorvátska, kde sa 5. októbra v Slavonskom Brode konal medzinárodný turnaj - 15. ročník MEMORY KARATE CUP.
S reprezentačným výberom vycestoval do Chorvátska aj člen ŠKM Stará Ľubovňa Adam Vorobeľ, ktorý Slovensko reprezentoval v kategórii kadetov do 70 kg a v súťaži 3-členných družstiev. V individuálnej disciplíne vypadol v 2. kole po prehre 1:2 s domácim Chorvátom. V súťaži družstiev kadetov, kde štartovalo 13 tímov nastúpil spolu s Matúšom Lieskovským (Rapid Bratislava) a Robertom Šoltýsom (CMK B. Bystrica) za Slovensko a pre našu krajinu vybojovali zlaté medaily, a tak sa spoločne postavili na najvyšší stupeň pre víťazov.
Turnaj bol pre seniorov prípravou pred majstrovstvami sveta, ktoré sa uskutočnia 16. – 19. novembra v Japonsku. Pre reprezentačný výber kadetov a juniorov to bola príprava pred Majstrovstvami Európy (30. januára – 1. februára 2009) v metropole Francúzska v Paríži.