16.1.2009

Adam Vorobeľ majstrom SR

200901162019110.adamvorobel

V športovej hale na Sihoti v Trenčíne sa 13. decembra m.r. uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v karate kadetov a juniorov, ktoré boli aj nominačnými pretekmi na Majstrovstvá Európy 2009.
Do Trenčína vycestovala osmička pretekárov ŠKM Stará Ľubovňa, ktorá si účasť na Majstrovstvách Slovenska vybojovala v Slovenskom pohári alebo regionálnych majstrovstvách. Štyria karatisti ŠKM po výbornom výkone siahali po medailách, ale v silnej konkurencii bolo ťažké sa presadiť. Radoslav Karabinoš a Roman Vorobeľ obsadili v svojich kategóriách nepopulárne 4. miesta. Kúsok športového šťastia chýbal aj Jakubovi Kaletovi, ktorý boj o medailu prehral v posledných sekundách zápasu a ako debutant na Majstrovstvách Slovenska obsadil tiež 4. miesto.
Vynikajúci výkon podal Adam Vorobeľ v kategórii kumite kadetov do 70 kg, kde štartovalo 14 pretekárov. Po tom, čo si prevzal pohár za celkové prvenstvo v Slovenskom pohári, zvíťazil vo všetkých  zápasoch a stal sa majstrom Slovenska. Bol to už jeho druhý titul z M-SR, keď sa v máji 2008 stal majstrom Slovenska žiakov. Prvým miestom na Majstrovstvách Slovenska kadetov a juniorov si definitívne vybojoval letenku na Majstrovstvá Európy 2009 v Paríži, kde nastúpi 30. januára za Slovenskú republiku v kategórii kadetov do 70 kg.