16.3.2015

2. kolo slovenského pohára v Komárne

Dňa 8.3.2015 sa v Komárne konalo 2.kolo Slovenského pohára detí a žiakov. Súťaže sa zúčastnilo 425 pretekárov z 43 klubov medzi ktorými nechýbali ani trinásti reprezentanti nášho mesta. Najväčší úspech dosiahli naši karatisti v novej súťažnej kategórii Karate AGILITY, ktorá je určená pre deti vo veku 5 - 11 rokov. V celkovom poradí medzi klubmi Slovenska sa umiestnili na krásnom 2. mieste. Najcennejší kov si domov odniesli Alexandra Katarína Sekelská, Emma Budzáková, Denis Kralevič, Bruno Kollár a Samuel Hrobák. Druhé miesta si vybojovali Juliana Repková, Veronika Dufalová, Matej Repka a Filip Šenšel. Po súťažnej disciplíne nasledovali súťaže v kategóriách kata a kumite. V kategórii kumite si medzi veľkou konkurenciou prvé miesta vybojovali Emma Budzáková v kategórii dievčatá 6-7 ročné nad 28 kilogramov a Lukáš Dufala v kategórii chlapci 6-7roční do 30 kilogramov. Na stupni víťazov sa taktiež objavili Alexandra Katarína Sekelská, ktorá si vybojovala 2. mesto v kategórii dievčatá 6-7 ročné do 28 kilogramov. V bojoch o 3. miesta dosiahli úspech Juliana Repková v kategórii dievčatá 6-7 ročné do 20 kilogramov a Lukáš Matulík v kategórii chlapci 6-7 roční do 22 kilogramov.

Slovenský zväz karate v tom istom termíne organizoval výjazd širšej reprezentácie Slovenskej republiky na medzinárodný turnaj HARASUTO WORLD CUP 2015, ktorý sa konal 7.-8.marca v poľskej Lodži. Slovensko a ŠKM-KK Stará Ľubovňa na súťaži reprezentovalo 8 pretekárov klubu. V konkurencii viac ako 1000 pretekárov z 15 krajín sveta si najlepšie dokázal presadiť Adam Jurák v kategórii kumite mladších dorastencov do 55 kg, ktorý našiel premožiteľa až vo finálovom zápase a tak obsadil 2.miesto. Blízko k medaile mali aj Adam Majirský, Viera Kaletová a Gabriela Kormaníková, ktorí však svoje zápasy o 3.miesto prehrali. Diana Juráková po zranení v druhom kole ďalej v súťaži nepokračovala a Peter Foľvarský, Daniel Majirský a Zuzana Kaletová vypadli v eliminačných bojoch.

Publikované: 16.3.2015 | Zobrazené: 538